Nowy singiel świąteczny GOSPEL JOY “STOP”

Nowy singiel świąteczny GOSPEL JOY “STOP”

6 grudnia, 2023 0 przez m.guzek

Energetyczna mieszanka gospel i popu, okraszona bożonarodzeniowym, świątecznym przesłaniem. Taki jest właśnie najnowszy singiel STOP Gospel Joy. Utwór powstał w na początku drugiej połowy 2023 roku, we współpracy z uznanym basistą, gitarzystą band leaderem, producentem muzycznym, Pawłem Kosą Kosickim oraz utalentowaną songwriterką, wokalistką i kompozytorką, Nicole Kuleszą.

 

Doświadczenie Pawła w stałej współpracy z Gospel Joy, ale również bogate zorientowanie w muzyce jazzowej i rozrywkowej(ma na koncie współprace m.in. z zespołem LOMBARD, Viki Gabor, MARIKĄ, Joanną Kołaczkowską czy Mietkiem Szcześniakiem) pozwoliło mu skomponować prawdziwie przebojowy i przepełniony energią utwór. Nicole – finalistka IX edycji programu The Voice of Poland TVP, podchwyciła muzyczne przesłanie i przekuła moc dźwięku w wyjątkową opowieść o tym, że warto w bożonarodzeniowym zawirowaniu zatrzymać się i dostrzec to, co naprawdę jest ważne w tym wyjątkowym czasie.

 

Dla Gospel Joy STOP to nie tylko kolejna kompozycja do kolekcji utworów, które porywają duchowo jak i energetycznie słuchaczy. Przede wszystkim to przesłanie, że święta Bożego Narodzenia to okazja do dzielenia się miłością, wdzięcznością i radością z innymi, a nie wyłącznie okres konsumpcji i wyścigu z czasem. Nieustanna pogoń za idealnymi świętami może pozbawić nas tego, co najcenniejsze. Utwór został zarejestrowany przez zespół w listopadzie 2023 pod kierownictwem dyrygentki chóru Agnieszki Górskiej-Tomaszewskiej oraz doświadczonego sound designera Pawła Karlińskiego w poznańskim eN Studios. Partie solowe wykonał Adam Stefański.

 

Instrumenty: gitara elektryczna i gitara basowa zostały nagrane przez Pawła Kosickiego, rhodes nagrał Grzegorz Tomkowski, natomiast perkusję zarejestrował Piotr Jaraszkiewicz. Nad realizacją nagrań czuwał Michał Garstecki (Free Fly Music).

 

Na podstawie pomysłu jednej z wokalistek Gospel Joy, Asi Majdak powstał teledysk do utworu. Ciekawostką jest fakt, że teledysk został nagrany iPhone 14 z wykorzystaniem pomieszczenia studyjnego eN Studios z cykloramą. Minimalistyczne podejście sprzętowe oraz lokacyjne pozwoliło zrealizować kalejdoskopową koncepcję kreatywną teledysku, którą współtworzyli wokaliści Gospel Joy. Teatralna perspektywa męczącej świątecznej pogoni, ukazana w zabawnym krzywym zwierciadle podkreśliła główne przesłanie utworu – Boże Narodzenie to czas, który powinien być skoncentrowany na wierze i wartościach z niej płynących oraz relacjach z najbliższymi. Za postprodukcję odpowiedzialna była Karolina Majdak, doświadczona wideo designerka. Utwór pojawi się na kanale YouTube, Facebooku oraz Instagramie zespołu, jak również na platformach streamingowych (m.in. na Spotify) już 06.12.2023 r. o godzinie 18:00.

 

 

Bio GOSPEL JOY

 

Gospel Joy – to poznański chór, przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej od 26 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim i angielskim. Żywiołowy śpiew w połączeniu z dynamiczną choreografią i barwnymi strojami sprawia, że nawet najbardziej oporna publiczność śpiewa i tańczy razem z zespołem. Dwukrotny półfinalista programu Mam Talent TVN. Gospel Joy współpracował m. in. z takimi artystami jak: Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus, Marika, Olga Szomańska, Janusz Radek, Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Kasia Moś, Dawid Kwiatkowski, Mate.O, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo i Sylwia Grzeszczak.