Tysiące głosów uwielbiało Boga w Gliwicach przy największych przebojach Michaela W. Smitha

17 kwietnia, 2023 0 przez mateo

To był jedyny taki wieczór w całym kraju. Na Arenie Gliwice kilka tysięcy osób śpiewało i uwielbiało Boga podczas jedynego koncertu amerykańskiej legendy muzyki CMM – Michaela W. Smitha. Ze sceny zabrzmiały takie przeboje jak “Ześlij deszcz”, “Nasz bóg” czy “Powietrzem moim jest” oraz wiele nowszych.

Wiele osób czekało na to ponad 10 lat. Wreszcie dzięki staraniom Adama Guzdka (1on.pl) udało się sprowadzić Michaela W. Smitha do Polski. Koncert odbył się w ramach światowej trasy “The WayMaker World Tour”. 

Jako support wystąpił zespół Pathlife z gościnnym udziałem Gabi Gąsior i jej męża – Wojciecha. Była to dobra rozgrzewka przed gwiazdą wieczoru.

Usłyszeliśmy największe przeboje artysty takie jak “Awesome God” (Nasz Bóg), “Breathe” (Powietrzem moim jest), “Let it rain” (Ześlij deszcz) czy też “Waymaker” oraz wiele nowszych.

Niespodzianką dla wszystkich było zaproszenie na scenę Karoliny Kupczyk z zespołu Exodus 15, która wykonała po polsku utwór “Agnus Dei” (Baranek godzien jest). 

Zobacz też: “Powietrzem moim jest” – polski cover piosenki Michaela W. Smitha obejrzało już 9 milionów osób.

Wielki przebój to jednocześnie modlitwa – da się?

Publiczność większość z nich śpiewała wspólnie z zespołem, co tylko podkreślało wyjątkowość muzyki Michaela. Bo jego kawałki nie są tylko piosenkami, ale również uwielbieniem Boga. W swoim założeniu mają pomóc się modlić i wejść w relację z Jezusem. 

 

Okazuje się, że można być 3-krotnym zdobywcą Grammy i wielu innych nagród. Sprzedać ponad 18 mln płyt śpiewając piosenki o Bogu i dla Niego. W tych kompozycjach i melodiach jest to “coś” co faktycznie sprawia, że chcemy uwielbiać Jezusa.

To był piękny koncert Michaela W. Smitha – co dalej?

Po świetnym koncercie zapowiada się gorące lato i jesień. Na 9 czerwca zapowiedziano pierwszy w Polsce koncert supergrupy Hillsong United (USA). Natomiast w listopadzie zagra wielokrotnie nagradzana Kari Jobe (USA). Rok 2023 zapowiada się naprawdę dobrze!

Bilety na te imprezy będzie można kupić przez stronę 1on.pl. Warto też popróbować szczęścia i wygrać bilety na stronie wygraj-bilet.pl

Michael W. Smith w Polsce – Arena Gliwice ( galeria zdjęć ):