Na “Debiuty” z “Szansy na Sukces” i nie tylko …

Na “Debiuty” z “Szansy na Sukces” i nie tylko …

13 kwietnia, 2023 0 przez m.guzek

Laureaci i uczestnicy muzycznych talent show, absolwenci szkół muzycznych, w tym jazzowych, a nawet znany youtuber wystąpią w konkursie “Debiuty” w ramach XII Festiwalu Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się 23 kwietnia w Dobrym Miejscu. Festiwal w tym roku towarzyszy Targom Wydawców Katolickich.

 

Sylwia Piotrowska oraz zespoły White Deer, Read Head Hero, Teleo i NSA to wykonawcy, którzy zawalczą o zwycięstwo w konkursie “Debiuty”, który odbędzie się w ramach XII Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Wśród nich są uczestnicy wielu talent show, laureaci różnych konkursów a także znany Youtuber. Na scenie Dobrego Miejsca zobaczymy również zespoły, które debiutowały na Festiwalu Chrześcijańskie Granie: Sezon na Czereśnie oraz BeU.

 

– Poziom artystów biorących udział w naszych Debiutach zawsze był wysoki- mówi Mateusz Stolarski z fundacji Chrześcijańskie Granie- natomiast w tym roku liczba osiągnięć naszych debiutantów robi wyjątkowe wrażenie – dodaje.

 

Wygrała “Szansę na Sukces” z Arką Noego. Była wokalistką takich zespołów jak: Chinook (Dębica), Kuki Pau (Sokołów Małopolski), Sling (Rzeszów), Simp (USA). Sylwia Piotrowska, bo o niej mowa, wzięła także udział w programach telewizyjnych: All Together Now Śpiewajmy Razem POLSAT – wraz z trio TRIPLE MADNESS, gdzie doszła do Finału; ponownie “Szansa Na Sukces” TVP 2 (Grupa DŻEM- Wyróżnienie); Must be the music POLSAT (z grupą Kuki Pau – 4x TAK w głosowaniu jury). Występowała na festiwalach: Ostróda Reggae Festival, Cieszanów Rock Festiwal czy festiwal GRAMY w Szczecinie. Sylwia na już na koncie debiutancki album pt. “Twoje Światło”.

 

Biały Jeleń- to polska nazwa zespołu White Deer. Muzycy preferują takie gatunki jak blues, rock, czy american rock. Teksty ich piosenek opowiadają o różnych aspektach życia codziennego pokazując jednocześnie, że w tym wszystkim jest sens. Na swoim koncie zespół ma m.in. wygraną w konkursie Staf i 2. Miejsce w przeglądzie Żubrowisko, a także udział w „Szansie na Sukces” z Trubadurami. Nazwa zespołu to symbol duszy ludzkiej szukającej źródła, w którym może zaspokoić pragnienie.

 

Redhead Hero to zespół, który charakteryzują gitarowe brzmienia. Sam zespół swoją muzykę określa jako: ”chrześcijańską muzykę alternatywną”. Poprzez swoją twórczość chcą nieść światu nadzieję, wiarę i miłość, ale również skłonić do konfrontacji i głębszej refleksji. Ciekawostką jest to, że liderem zespołu Redhead Hero jest Krzysztof Sowiński – znany ewangelizator i youtuber, który wraz z żoną Mają prowadzi kanał SOWINSKY, mający ponad 37 tys. subskrybentów.

 

TELEO to pierwsza grupa gospel działająca na terenie powiatu gorlickiego i całego Beskidu. Została założona przez rodzeństwa Angelikę i Pawła Jędrzejowskich, którzy od wielu lat zbierają doświadczenie artystyczne. Grają oni koncerty ogólnopolskie oraz tworzą własną muzykę. W Niedzielę Zmartwychwstania 9 kwietnia 2023 formacja wydała debiutancki krążek pt. „Nadchodzi król” na której znajduje się 8 autorskich piosenek oraz 2 piosenki zza oceanu, w polskich aranżacjach.

 

Z kolei większość członków kolejnego zespołu, NSA, jest absolwentami Wydziału Jazzu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Zespół powstał równolegle z Nyskimi Spotkaniami Akademickimi „Młody Jeleń” (w skrócie NSA). Jak dotąd grupa nagrała m.in. „Psalm 23” oraz autorski singiel – „Spotkanie”. W październiku 2022 roku, artyści wydali swój pierwszy debiutancki album, o nazwie „Inny”. Zawiera on 4 kompozycje. Grupa koncertuje podczas różnych wydarzeń chrześcijańskich na terenie całej Polski, a także Czech (Smilovicach).

 

Festiwal odbędzie się 23 kwietnia w Dobrym Miejscu, ul. Dewajtis 3. Początek wydarzenia zaplanowano na 16.00.

 

Bilety oraz informacje: Festiwal Chrześcijańskie Granie – Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej – Festiwal Muzyczny – Polska (chrzescijanskiegranie.pl)

Dołącz do wydarzenia: XII Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023 | Facebook

 

 

Wydarzenie jest organizowane przez „Chrześcijańskie Granie”, Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce” i Agencję Koncertową “PROTOCULTURE”. Koncert towarzyszy finałowi Targów Wydawców Katolickich.