Ruszyła Strefa Chwały Festiwal 2022 w Starym Sączu

Ruszyła Strefa Chwały Festiwal 2022 w Starym Sączu

7 lipca, 2022 0 przez mateo

7 lipca 2022 w Starym Sączu rozpoczął się Strefa Chwały Festiwal 2022. Przez sześć dni uczestnicy tych rodzinnych rekolekcji będą brać udział w konferencjach, spotkaniach, warsztatach i koncertach.  Weźmie w nich udział ponad 1000 osób z całej Polski. 

Na uczestników, którzy zgromadzą się pomiędzy 7 a 12 lipca na Placu Papieskim w Starym Sączu czekają liczne panele, konferencje, a także występy znanych muzyków. Na scenie pojawią się m.in. ks. Bp Andrzej Jeż, ks. Bp Artur Ważny, Dariusz Kowalski, ks. Robert Pisula, Natalia Kawalec, Andrzej Sobczyk, Tomasz Zieliński, ks. Tomasz Koprianiuk, Marcin Zieliński, ks. Teodor Sawielewicz, ks. Wojciech Węgrzyniak, Marek Jurek, Leszek Zduń, Paulina Worożbit i Stanisława Iżyk-Dekowska.

Organizatorom zależy na tym, aby każda osoba znalazła w trakcie wydarzenia coś dla siebie. Z myślą o najmłodszych uczestnikach powstała Strefa Chwały Kids, w ramach której zostały zaplanowane liczne zabawy i zajęcia artystyczne. Dla młodzieży została natomiast zorganizowana Strefa Chwały Young z warsztatami, w trakcie których będą oni mogli doskonalić swoje umiejętności artystyczne, fotograficzne, muzyczne, aktorskie czy wokalne pod okiem uznanych twórców i artystów.


Wydarzenie powstało z myślą o osobach, które chcą połączyć duchową formację z wakacyjnym odpoczynkiem i muzyką na żywo. Od wielu lat gromadzi się na nim tysiące osób z całej Polski i zza granicy. Organizatorem jest Stowarzyszenie Muza Dei przy współpracy z Diecezja Tarnowską i Gminą Stary Sącz.

Przeczytajcie jedną z naszych relacji z lat ubiegłych: Nasza Ojczyzna jest w niebie – Strefa Chwały 2016 za nami [relacja]

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu promocyjnego:
https://www.youtube.com/watch?v=Egpl3mpDv08