Strefa Chwały Festiwal 2018 – niezwykłe rekolekcje Ludzi Nowej Kultury już pod koniec czerwca!

Strefa Chwały Festiwal 2018 – niezwykłe rekolekcje Ludzi Nowej Kultury już pod koniec czerwca!

11 czerwca, 2018 Wyłącz przez mateo

Strefa Chwały Festiwal 2018

W dniach od 28 czerwca do 3 lipca na Placu Papieskim trwać będzie Strefa Chwały Festiwal 2018. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy przygotowują aż 5 różnorodnych namiotów, w których spotkania, uwielbienia, przestrzeń dla dzieci, młodzieży, a także MuzaCafe.

 

Każdego roku na początku wakacji do Starego Sącza przyjeżdżają przedstawiciele różnych środowisk, aby wspólnie przeżywać rekolekcje Ludzi Nowej Kultury. To czas modlitwy, dyskusji, refleksji, ale także zabawy dla całych rodzin. Jeszcze można się zapisać na stronie www.strefachwalyfestiwal.pl

 

Rekolekcje Strefa Chwały Festiwal to przede wszystkim konferencje. W tym roku wśród prelegentów usłyszymy m.in. abp Grzegorz Ryś, bp Andrzej Jeż, Stanisława Iżyk, Marek Jurek, Marek Zaremba, Antoni Tompolski, Monika i Marcin Gomułkowie.

Zobacz też naszą relację z lat poprzednich: Nasza Ojczyzna jest w niebie – Strefa Chwały 2016 za nami [relacja]

 

Po raz pierwszy tuż obok ośrodka Opoka powstanie Miasteczko Strefy Chwały – specjalna przestrzeń na namioty, przyczepy kempingowe. Poza uczestnikami z Belgii, Niemiec, Ukrainy, Chorwacji w tym roku dołącza także członkowie zespołów muzycznych z Białorusi.

 

STREFA CHWAŁY FESTIWAL 2018 – CO W PROGRAMIE?

Strefa Chwały Festiwal 2018

 

Każdego dnia jutrznia, śpiew liturgiczny, spotkania w grupach, duża dawka muzyki na najwyższym poziomie i oczywiście Eucharystia. Muzyczne uwielbienia animowane będą przez zespół, który tworzyć będą artyści różnych zespołów polskiej sceny chrześcijańskiej.
W niedzielę, 1 lipca, organizatorzy zapraszają na dzień otwarty – Rodzinne Świętowanie Niedzieli. O 11.30 zaplanowana jest Msza Święta, po zakończeniu której rozpocznie się czas dedykowany specjalnie dla rodzin – wspólne konkurencje sportowe, zabawy rekreacyjne, podchody. Będzie też duża dawka muzyki, świadectwa, uwielbienie i nocne „Kino pod Aniołem”.

ZOBACZ TEŻ: 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie w Warszawie

 

Na Strefie Chwały Young młodzież w wieku 13-17 lat może uczestniczyć w programie, który poprowadzi Paweł Zegartowski wraz z młodzieżą z Młodzieżowego Klubu Środowiskowego Grupka z Krakowa. W programie m.in.: zabawy integracyjne, warsztaty artystyczne, zajęcia ogólnorozwojowe oraz terenowe, a także nauczania i  spotkania w małej grupie .

 

Natomiast Strefa Chwały Kids  jest szczególnym miejscem dla dzieci w wieku od 3 – 12 lat pełnym radości, zabawy, muzyki i spotkania z Bogiem. Organizatorzy zapewniają opiekę dzieciom w 3 grupach wiekowych: 3-5, 6-9, 10-12 lat. W programie zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe,  plastyczne, muzyczne a także codzienne spotkanie z Ewangelią. Szczególnie atrakcyjne dla dzieci i rodziców są konkurencje “Kibicuj Rodzinie“ podczas Rodzinnego Świętowania Niedzieli.

 

 

Strefa Chwały Festiwal to jedyne w swoim rodzaju rekolekcje Ludzi Nowej Kultury. Stanowią wyjątkową platformę spotkania ludzi, którzy chcą budować w oparciu o Ewangelię całe swoje życie. Każdego roku gromadzą artystów, muzyków, plastyków, sportowców, dziennikarzy, polityków, działaczy społecznych, liderów wspólnot i animatorów, a także ludzi biznesu. Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla fakt, iż obecni są dorośli oraz młodzież i dzieci, albowiem uczestnicy przyjeżdżają całymi rodzinami, co gwarantuje ciepłą, rodzinną atmosferę podczas trwania naszego wydarzenia.

 

Organizatorem rekolekcji Strefa Chwały Festiwal jest stowarzyszenie Muza Dei przy współpracy Gminy Stary Sącz oraz Diecezji Tarnowskiej. Chrześcijańskie Granie od lat wspiera medialnie i duchowo to dzieło!

Zapraszamy do śledzenia ich kanałów social media: https://www.facebook.com/strefachwalyfestiwal oraz https://www.instagram.com/strefachwaly