Nasza Ojczyzna jest w niebie – Strefa Chwały 2016 za nami [relacja]

Nasza Ojczyzna jest w niebie – Strefa Chwały 2016 za nami [relacja]

11 lipca, 2016 Wyłącz przez mateo

Strefa Chwały 2016

“Nasza Strefa Chwały to wstęp do prawdziwej Strefy Chwały w Niebie” – powiedział jeden z uczestników tegorocznych spotkań ludzi Nowej Kultury. I faktycznie było bosko. Rodzinnie, radośnie i uwielbieniowo. Od 1 do 5 lipca 2016 roku w Starym Sączu trwała Strefa Chwały Festiwal. Prawie 500 osób wspólnie modliło się, słuchało nauk bpa Rysia, rozmawiało i po prostu dobrze spędzało czas w wakacyjnej atmosferze.

 

Coś jest w tym czasie. Taki pokój i radość. Jak to mówią – trzeba przeżyć, żeby zrozumieć. Strefa Chwały już na dobre zadomowiła się na sądeckiej ziemi u stóp klasztoru klarysek i Ołtarza Papieskiego. I jest to bardzo dobre miejsce. W wielkim namiocie przed ośrodkiem Opoka na błoniach, codziennie przez pięć dni kilkaset osób modliło się, śpiewało i uwielbiało Boga. Co bardzo ważne, był to czas bardzo przyjazny rodzinom. Małe dzieci i młodzież miały swój własny program przygotowany przez młodzieżowy klub środowiskowy “Grupka” z Krakowa i wolonatriuszy. Rodzicie mieli więc w ciągu dnia czas aby posłuchać konferencji oraz nauk rekolekcyjnych głoszonych przez bpa Grzegorza Rysia.

 

Polecamy też najnowszy krążek “POWSTAŃ I ŻYJ” z zapisem LIVE piosenek uwielbienia zeszłorocznej Strefy Chwały >>>

 

strefa_chwaly_2016 fot Mateusz Stolaski (154)

 

A były mocne. Poruszające wewnętrznie. Oparte na Słowie Bożym. Po prostu z Ducha. O miłosierdziu bardzo konkretnie. Zostało to jeszcze wzmocnione przez spotkanie z Abp Konradem Krajewskim – papieskim jałmużnikiem, który “z pierwszej ręki” opowiedział o tym jaki jest Papież i jak wprowadza miłosierdzie w czyn. Bo najprostsza definicja miłosierdzia to: miłość w działaniu. Opowiedział więc dlaczego nie ma swojego biurka, o nielegalnym pomaganiu uchodźcom i o tym jaki biznes robią niektórzy na trzymaniu imigrantów w obozach.

 

Nie zabrakło też spotkań o rodzinie, nowych mediach i innych – gośćmi na scenie strefowej byli m.in. Patrycja Hurlak (przywiozła ze sobą relikwie bł. Karoliny Kózkówny, ktore towarzyszyły uczestnikom do końca rekolekcji), Marek Jurek, Ivo Bender – dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią największej katolickiej sieci medialnej EWTN,  Piotr Herman – dyrektor zarządzajacy Materna Communications, Piotr Pietrus – prezes fundacji Vide et Crede, Aneta Liberacka – dyrekotor zarządzająca Stacja7, ks.Piotr Studnicki – zastępca rzecznika prasowego Archidiecezji Krakowskiej, Anna i Krzysztof Skórzyńscy  – redaktorzy TVN, czy też ks. Tomasz Jaklewicz, który opowiadał o istocie islamu.

 

Oczywiście bez koncertów nie byłoby Strefy Chwały – w niedzielę, 3 lipca tradycyjnie był dzień otwarty, który miał charakter festiwalowy. Na scenie wystąpiło wielu wykonawców: Play and Pray, Pancerne Ryby, Piąty Wyraz, PAX, Arkadio, New Life’m., Lidka Pospieszalska, Albo i Nie, Basia, Rafał Makieła. Ponadto było wiele atrakcji dla całej rodziny – dmuchańce, gry i zabawy oraz czas na wspólne uwielbienie. I to ostatnie było mianownikiem każdego dnia rekolekcji. Podczas wieczornych adoracji oraz modlitwy wstawienniczej, a także z rana, zaraz po jutrzni i w ciągu dnia. Na każdy czas. Bo o to chodzi w życiu!

 

Strefa Chwały 2016

 

Warto wspomnieć, że można było uczestniczyć w Strefie także na odległość – transmisję live zapewniała telewizja TILMA oraz KSM TV. W tym roku wystartowało też internetowe radio Strefa Chwały (www.strefachwaly.com), które 24h na dobę nadaje wyłącznie polską muzykę uwielbieniową.

 

Trudno dobrze opowiedzieć o spotkaniu, które trzeba przeżyć. I nie ma tutaj żadnej kokieterii. Patrząc z boku – w Strefie Chwały nie ma jakichś wyjątkowych elementów. Spotkamy je także na innych rekolekcjach czy uwielbieniach. To co wyróżnia ten czas, jest Duch Boży, który przenika jakoś całość. I przemienia ten czas w piękny sposób – po prostu chce się wracać! Pewną namiastką, która pomoże dotrwać do przyszłego roku (już można się zgłaszać na www.strefachwalyfestiwal.pl) może być płyta “Powstań i żyj” z zapisem LIVE uwielbienia podczas zeszłorocznej Strefy Chwały. Polecamy!

 

strefa_chwaly_2016 fot Mateusz Stolaski (70)

Strefa Chwały 2016 Strefa Chwały 2016

 

Zobacz pełną galerię na naszym profilu facebook >>>

————-

Strefa Chwały Festiwal swój początek ma w Spotkaniach Muzyków Chrześcijan jeszcze w latach 90-tych XX wieku. To jedyne w swoim rodzaju rekolekcje, których celem jest stworzenie przestrzeni wspólnego spotkania osób kierujących się w życiu codziennym ponadczasowymi wartościami chrześcijańskimi.