“Weź się do roboty” – wywiad o muzyce chrześcijańskiej i festiwalu Chrześcijańskie Granie w nowym Gościu Niedzielnym!

“Weź się do roboty” – wywiad o muzyce chrześcijańskiej i festiwalu Chrześcijańskie Granie w nowym Gościu Niedzielnym!

31 października, 2019 0 przez m.guzek

O tworzeniu przestrzeni dla muzyki chrześcijańskiej mówi Michał Guzek z Fundacji Chrześcijańskie Granie. Wywiad o muzyce z dobrym graniem i festiwalu Chrześcijańskie Granie przeprowadził Szymon Babuchowski. Wywiad ukazał się w 44 numerze ogólnopolskiego wydania Gościa Niedzielnego (wydanie 3 listopada 2019).

 

Szymon Babuchowski: Festiwal Chrześcijańskie Granie obrósł w tym roku imprezami towarzyszącymi w postaci cyklicznych koncertów. Skąd taki pomysł?

 

Michał Guzek: Co roku rozeznajemy, w jakim kierunku ma iść festiwal. I przyszła taka myśl – wierzę, że od Ducha Świętego – żeby organizować także mniejsze koncerty. Takie, które będą procentowały kolejnymi wydarzeniami. Na chrześcijańskiej scenie muzycznej mamy wielki głód takich imprez. Dlatego powstała Mała Scena w chrześcijańskim klubie Agere Contra w Warszawie. Charakter tych koncertów jest nieco inny – kameralny, klimatyczny. Ale mamy też sporo zespołów, które lepiej zabrzmią na większej Scenie Festiwalowej – w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. I mamy, oczywiście, sam festiwal.

 

Więcej w wydaniu papierowym Gościa Niedzielnego.

 

Kup bilet na festiwal:

www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

 

Chrześcijańskie Granie 2019 – premiera płyty 24 listopada 2019

 

 

Wspieraj festiwal poprzez wsparcie fundacji Chrześcijańskie Granie:

Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe) – wejdź i zobacz: www.chrzescijanskiegranie.pl