“Każdy może być nutą na nadziei” – koncert dla prześladowanych na Bliskim Wschodzie za nami!

“Każdy może być nutą na nadziei” – koncert dla prześladowanych na Bliskim Wschodzie za nami!

21 stycznia, 2015 Wyłącz przez m.guzek

2tm23 koncert nuty nadziei

Najlepsi polscy muzycy zagrali niecodzienny koncert “Nuty Nadziei” na rzecz prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Wczorajszy występ najpopularniejszych zespołów kojarzonych ze sceną chrześcijańską stał się jednym z ciekawszych “festiwali” rozpoczynającego się roku.

 

Poza debiutantami – dziećmi z projektu “Kto ty jesteś?” i zespołem “Fabryka” na scenie pojawiły się legendy: New Life M., 2TM 23, Maleo Reggae Rockers,Marika, Adam Nowak oraz Jan Trebunia Tutka z Jazgotem. Koncert prowadził aktor Dariusz Kowalski z ogromnym wsparciem Marcina Pospieszalskiego, który był jednym z inicjatorów wydarzenia. Koncert po raz pierwszy zorganizowała Fundacja Niepodległości i Caritas Polska. Mam nadzieję, że nie będzie to ostatnie takie wydarzenie.

 

“Ideą koncertu jest byśmy byli razem”- mówił na początku koncertu Marcin Pospieszalski (New Life M.), dalej dodał, że “będziemy rozliczeni  z talentów”- dlatego nie mógł się nie zaangażować w “Nuty Nadziei”. Ogromne poświęcenie, ale i jedność widać było od początku. Nie tylko w muzyce granej podczas koncertu. Ze sceny popłynęły przeboje zespołów, które grały w Palladium. Składy kapel od samego początku mieszały się i tworzyły niesamowity klimat. Z Mate.O wystąpili muzycy New Life M. oraz synowie Marcina Pospieszalskiego, natomiast z Adamem Nowakiem – Jan Trebunia Tutka z muzykami Jazgotu. Na koniec wszystkich połączyła kolęda “Bóg się rodzi”.

 

 

Niesamowity klimat również jednoczył ludzi stojących przed sceną. Wśród widzów można było spotkać dziennikarzy, muzyków jak i całe rodziny, które dzielnie wytrwały do końca wydarzenia. Darek Kowalski na początku koncertu pytał: ” Czy można wygrać nadzieję?”. Zachęcał:”Wygrajmy nadzieję! Każdy może być nutą nadziei, a wszyscy razem możemy być piękną symfonią”. I tak było nie tylko poprzez wspólne śpiewanie z New Life M., Mate.o, Maleo Reggae Rockers czy powracającym z czadowym graniem 2tm23, ale poprzez solidarność z prześladowanymi. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że na rzecz irackich rodzin wpłynęła znaczna kwota na konto.

 

Akcja wspierania prześladowanych wraz z koncertem nie zakończyła się. Cały czas można dokonywać na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem IRAK.

 

 

Koncert Nuty Nadziei odbywał się pod patronatem serwisu www.chrzescijanskiegranie.pl

Zobacz zdjęcia z koncertu:

Nuty Nadziei // dla chrześcijan z Iraku – fot. Mateusz Stolarski (www.chrzescijanskiegranie.pl)