Gospel na Skałce 2019 już w ten weekend!

Gospel na Skałce 2019 już w ten weekend!

22 maja, 2019 0 przez mateo

Gospel na Skałce 2019 to plenerowy koncert muzyki gospel w wykonaniu zjednoczonych chórów gospel z Małopolski oraz dwóch amerykańskich artystów Phillipa Cartera i Rhondy Adams, zaproszonych do projektu w roli dyrygentów, instruktorów i solistów. Wydarzenie już 26 maja 2019. Wstęp wolny!

Podczas koncertu będzie można usłyszeć amerykańskie utwory gospel wykonane przez 120-osobowy chór. Koncert odbędzie się na dziedzińcu klasztoru Ojców Paulinów na Skałce (ul. Skałeczna 15, Kraków), w niedzielę 26 maja o godzinie 15.00. Wydarzenie jest bezpłatne, otwarte, przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, osobom niepełnosprawnym, wszystkim krakowianom i turystom (cały koncert jest tłumaczony).

Wydarzenie odbywa się w ostatnią niedzielę maja od 5 lat. Każda edycja Gospel na Skałce przyciągała zarówno entuzjastów muzyki gospel jak i osoby, dla których muzyka gospel jest nowym i nieznanym zjawiskiem. (Idąc na koncert można się zaopatrzyć w sprzęt piknikowy np. koc, parasol i krem przeciwsłoneczny).

Koncert jest zwieńczeniem wydarzenia Gospel City, czyli warsztatów muzycznych, w których bierze udział 16 chórów gospel z Małopolski. Wydarzenie odbywa się w ramach 24. Nowohuckiej Wiosny Muzyczniej organizowanej przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida.

GOSPEL NA SKAŁCE 2019 – Wykonawcy:

Phillip Carter urodził się w Maryland w Stanach Zjednoczonych. Wokalista, kompozytor, dyrygent, producent i instruktor w jednej osobie. Naukę gry na instrumentach klawiszowych rozpoczął w wieku 18 miesięcy, w roli dyrygenta zadebiutował mając 9 lat. Aktualnie jest dyrygentem Georgetown University Choir, służy jako konsultant w 4 kościołach w Washington DC. Pracuje również z młodzieżą jako nauczyciel muzyki i mówca motywacyjny.

Rhonda L. Adams urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych. W 2010 roku, wraz z rodziną zamieszkała w Polsce, tu też wraz z mężem założyła Fundację Źródło Życia. Od 2012 roku śpiewa i dyryguje chórem Kraków Gospel Choir. W 2017 założyła pierwszy chór gospel w Szydłowcu. Rhonda śpiewa gospel od 6 roku życia. Była członkiem chóru Indiana State Youth Choir.

oraz zjednoczone chóry gospel z Małopolski: Camino, Chór Dobra Energi, Chór Gospel Alwernia, Chór Gospel Mszana Dolna, DeocentriCity, Faceci w Czerni, GospelSenior, Gospel Voice, Grodzka Gospel, Joyful Voice, Kraków Gospel Choir, Mistral Gospel Choir, Młodzieżowy Chór Gospel, Saltrom Gospel Choir, Soul’n’Voices, Tarnowski Chór Gos.pl

Zespół muzyczny tworzą jedni z najlepszych polskich instrumentalistów od wielu lat grający muzykę gospel w kraju i za granicą, w składzie: Szymon Markiewicz (instrumenty klawiszowe), Paweł Seweryn (instrumenty klawiszowe), Łukasz Giergiel (perkusja), Staszek Srzednicki (gitara basowa), Tomasz Robacki (gitara elektryczna)

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski objął wydarzenie patronatem honorowym.

Gospel na skałce 2019