Dobre Ludzie – Ławka z widokiem na wieczność [teledysk]

Dobre Ludzie – Ławka z widokiem na wieczność [teledysk]

17 lipca, 2018 Wyłącz przez mateo

Wakacyjny teledysk od DOBRYCH LUDZIÓW. Piosenka “Ławka z widokiem na wieczność” zapowiada drugi album “Dalej”, którego premiera planowana jest jesienią 2018 roku. Dobrego oglądania i słuchania!

 

KUP PŁYTĘ “Łagodne przejście” W NASZYM SKLEPIE >>

 

Dobre Ludzie to zaskakująca mieszanka gatunkowa, której pomysłodawcami są muzykujący poeta i dziennikarz Szymon Babuchowski oraz gitarzysta fingerstyle Patryk Filipowicz. Początkowo występowali oni jako duet Babuchowski & Filipowicz – na wokal i gitarę akustyczną. Z czasem aranżacje zaczęły się rozbudowywać i trzeba było pomyśleć o wzbogaceniu instrumentarium.

Dobre Ludzie

 

Odkąd w 2013 r. dołączył do muzyków basista Jacek Raciborski, zespół przyjął nazwę Dobre Ludzie. W tym składzie muzycy nagrali album “Łagodne przejście”, na którym pojawiło się także wielu gości.

 


DOBRE LUDZIE NA CDJuż po wydaniu płyty uformował się skład koncertowy. Do grupy dołączyli kolejno: Anna Leszczyńska-Rożek (skrzypce), Paweł Węgier (gitara – zastąpił Patryka Filipowicza, który obecnie jest współpracownikiem zespołu), Jakub Kuzynin (perkusja) i Paulina Kuzynin (instrumenty klawiszowe, chórki). Na przełomie lat 2015/16 Dobre Ludzie nagrali piosenkę “Z wolności dom”, promującą akcję “Zbuduj FreeDOM” na rzecz budowy domu dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi. W tym składzie zagrali też w Koncercie Debiuty 2016 w Warszawie.