“Zmartwychwstały” na DVD – zobacz Zmartwychwstanie oczyma poganina! [nowość!]

“Zmartwychwstały” na DVD – zobacz Zmartwychwstanie oczyma poganina! [nowość!]

20 kwietnia, 2018 Wyłącz przez mateo

Zmartwychwstały - film DVDŚwietnie zrealizowany film “Zmartwychwstały” pokazuje śmierć i zmartwychwstanie Jezusa oczyma rzymskiego oficera. Film pobudza do myślenia, a do tego znajdziecie w nim dobrą grę aktorską i wartką akcję. Polecamy na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Trybun Clavius (Ralph Fiennes) przybywa do Jerozolimy w dniu ukrzyżowania Nazarejczyka. Rzymianin jest ambitnym zawodowcem, skrupulatnie i sumiennie wykonującym rozkazy oficerem. Nie okazuje litości, ale nie obce jest mu też współczucie. Kiedy widzi przybitego do krzyża Yeshuę, skraca jego cierpienie nakazując przebicie włócznią płuc i serca. W końcu zobligowany przez Piłata ma dopilnować, aby do zachodu słońca grób człowieka, który nazywał siebie mesjaszem, pozostał nietknięty. Kiedy okazuje się, że ciało jednak zniknęło, Clavius rozpoczyna śledztwo mające wyjaśnić kto i gdzie ukrył niedawno złożone w kamiennym grobie zwłoki.

 

 

Reynolds przez pierwszą połowę filmu stosuje zasadę niejednoznaczności. Mimo iż historia wydaje się znana, to tutaj zostaje ona podana przez pryzmat racjonalności. Dochodzenie prowadzone przez trybuna ma wszelkie cechy detektywistycznego badania tropów, poszlak, analizy zasłyszanych treści, odnalezionych dowodów.

 

Clavius zachowuje trzeźwy umysł, nie ulega magii pierwszych Chrześcijan, patrzy na nich jak na dzieci, naiwnie wierzących we właśnie opowiedzianą im bajkę. Nie rozumie, albo po prostu racjonalnie tłumaczy to, co inni próbują mu wyjaśnić lub czego sam jest świadkiem. Do czasu oczywiście.

 

Doskonale odnajduje się w tej roli Joseph Fiennes, który pod maską zmęczenia odkrywa fakty, przed którymi nie może zasłonić się jedynie logiką. Jest w nim coś ciepłego i chłodnego jednocześnie. To człowiek, który mimo wojskowego drygu i dyscypliny, musi mieć poczucie sensu tego, co robi. Może nawet wierzy…? Na pewno jednak jest tym, który nadaje tej historii cały dramaturgiczny wymiar. To na tym bohaterze Reynolds buduje napięcie, poprzez niego rozgrywa tę historię.

 

Polecamy – film “Zmartwychwstały” jest już dostępny na DVD [KUP TERAZ]