NOWOŚĆ: “Bernadetta. Cud w Lourdes” na DVD – już w sprzedaży!

NOWOŚĆ: “Bernadetta. Cud w Lourdes” na DVD – już w sprzedaży!

24 maja, 2016 Wyłącz przez mateo

Bernadetta. Cud w LourdesOd dzisiaj możecie kupić w naszym sklepie książkę z filmem na DVD “Bernadetta. Cud w Lourdes”. Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji. Od tego  czasu jej życie oraz bliskich nie będzie już takie samo. Polecamy piękny obraz w reżyserii Jeana Saglosa. Kupicie na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję…

 

Kreacja Bernadetty Soubirous (w tej roli znakomita Katia Miran, nagrodzona na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie) jest poruszająca i pełna uroku. Widz na długo pozostanie pod jej wrażeniem. Co najistotniejsze, jest absolutnie prawdziwa. Twórcy budowali tę postać, opierając się o dzieła ojca Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes.

 

Bernadetta nie jest cukierkowym dziecięciem z obrazka, nie jest też wielkim teologiem ani monumentalną świętą z ołtarza. Jest za to upartą, obdarzoną dużym temperamentem, ale niezwykle uczciwą nastolatką, która nie kalkulując i nie licząc się z konsekwencjami, ma zamiar po prostu mówić o tym, co widziała na własne oczy… Szczerość i determinacja Bernadetty zostaje nagrodzona.

 

Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów, a Bernadetta uznana została świętą.

 

Ciało świętej Bernadetty spoczywa nienaruszone, wbrew prawom natury i medycyny, w klasztorze w Nevers. Jest znakiem Boga.

 

Polecamy ten oraz inne dobre filmy na www.chrzescijanskiegranie.pl