6. Otwockie Warszaty Muzyki Liturgicznej w Otwocku  już 18-20 maja 2018!

6. Otwockie Warszaty Muzyki Liturgicznej w Otwocku już 18-20 maja 2018!

30 kwietnia, 2018 Wyłącz przez mateo

6 warsztaty muzyki liturgicznej otwockPrzed nami 6. edycja Otwockich Warsztatów Śpiewu Liturgicznego organizowanych przez chór Melodeus przy współpracy z Parafią Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. Do tej pory uczestniczyło w nich kilkaset osób z całej Polski, pasjonujących się muzyką wielogłosową. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18-20 maja 2018 (zapisy>>>). Chrześcijańskie Granie objęło patronatem to wydarzenie. 

 

W trzydniowych zajęcia zakończonych koncertem rokrocznie bierze udział kilkudziesięciu chórzystów. W minionych latach warsztaty prowadzili uznani dyrygenci i kompozytorzy tego nurtu, m.in.: Piotr Pałka, Paweł Bębenek, Marcin i Lidia Pospieszalscy, Hubert Kowalski, Katarzyna Młynarska oraz Sławomir Witkowski.

 

Tegoroczna edycja Otwockich Warsztatów Śpiewu Liturgicznego zostanie wzbogacona o warsztat gitarowy z Robertem Cudzichem oraz zajęcia wokalne z tzw. muzyki uwielbieniowej. Nad całymi warsztatami będzie czuwać ponownie kompozytor, dyrygent i muzyk Marcin Pospieszalski. Zajęcia z emisji głosu poprowadzi instruktorka śpiewu, Anna Szaja.

 

Warsztaty odbywać się będą od 18 do 20 maja 2018 w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Otwocku. Całość zakończy uroczysty koncert, w którym udział wezmą uczestnicy zajęć oraz profesjonalni muzycy. Zapisy na stronie www.melodeus.com.pl

 

Otwockie Warsztaty Śpiewu Liturgicznego wpisały się już na stałe w cykl imprez poświęconych temu gatunkowi muzycznemu organizowanych w całej Polsce.