Płyta Roku 2017 – znamy wyniki: Gospel Joy “Napełniaj” na podium!

Płyta Roku 2017 – znamy wyniki: Gospel Joy “Napełniaj” na podium!

15 lutego, 2018 Wyłącz przez mateo

Płyta Roku 2017 - Napełniaj

Znamy zwycięzcę kolejnego plebiscytu na Płytę Roku 2017. Tym razem fani wybrali krążek Gospel Joy – “Napełniaj”. W tym roku można było głosować na rekordową liczbę płyt – 40. Wśród nich były albumy takich artystów jak Mate.O, Arkadio, Agnieszka Musiał, Malchus czy TGD.

 

Plebiscyt organizuje serwis Chrześcijańskie Granie od 2009 roku. Tegoroczne głosowanie trwało od 1 do 14 lutego 2018 . Walka o podium była zacięta – do ostatniej chwili ważyły się losy 2 i 3. miejsca.

 

„To był bardzo dobry rok dla muzyki chrześcijańskiej. Ukazało się kilkadziesiąt płyt – to najlepszy wynik od ładnych kilku lat. Cieszę się, że ten rynek się rozwija.” – mówi Mateusz Stolarski z Chrześcijańskiego Grania.

 

Poniżej prezentujemy trzy pierwsze płyty plebiscytu, a dalej TOP 15 najlepszych krążków 2017 waszym zdaniem.

 

Gospel Joy - Napełniaj1. miejsce: GOSPEL JOY – NAPEŁNIAJ

Gospel Joy to chrześcijański chór z Poznania, śpiewający dynamiczną i ekscytującą muzykę gospel. Jako jedyny polski chór gospel występował w USA, Kanadzie, a także na prestiżowym Festiwalu Gospel w Amsterdamie. Chór ma na swoim koncie występy z gwiazdami muzyki, takimi jak, Mietek Szcześniak, Sylwia Grzeszczak, Brian Fentress, Natalia Niemen, Mate.O, Natalia Kukulska, a także raperami Mezo i Liber. Występowali jako support na jedynym koncercie w Polsce Kirka Franklina.

 

W albumie “Napełniaj” (znajdziecie ją tutaj) znalazło się 11 utworów, w tym dziesięć w języku polskim (!!!), jeden po angielsku oraz bonus. Ich autorami są Agnieszka Górska -Tomaszewska, Przemysław Tadla, Tim Ball, Tyree Morris, Kerroy Williams oraz Corey Butler. Płyta została objęta patronatem Chrześcijańskiego Grania.

Zobacz też: Gospel Rain – W Tobie jest życie – z płyty OGIEŃ [teledysk]

 

Wśród gości zaproszonych do realizacji najnowszego albumu Gospel Joy, można usłyszeć Natalię Niemien. Ta obdarzona przepięknym głosem wokalistka zaśpiewała, miedzy innymi, utwór „Napełniaj mnie” autorstwa Coreya Butlera.

 

Agnieszka Musiał - błogo2. miejsce: AGNIESZKA MUSIAŁ – błogo

Agnieszka Musiał jest utalentowaną wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Płyta “błogo” to wyjątkowa opowieść zawarta w 11 piosenkach, w której możemy usłyszeć elektryzujący głos Agnieszki, malownicze aranżacje i podkreślające przekaz, niebanalne teksty. Artystka zaprasza słuchacza w zupełnie inny świat.

 

Niech nazwa “błogo” Państwa nie zmyli, utwory zawarte na płycie to nie tylko subtelne brzmienia. Do tej pory ukazały się trzy single artystki, “Miłość”, „Wolnym Tempem” i „To drzewo”. Twórcami obrazów do piosenek są Mateusz Miszczyński i Marcin Jończyk, zgrany duet reżysersko – operatorski. Zobacz: Agnieszka Musiał – Miłość (z albumu błogo) [teledysk]

 

Na krążku muzycznie udzielili znakomici muzycy: Paweł Tomaszewski (fortepian), Damian Kurasz (gitary), Wojciech Gąsior (bas), Szymon Madej (perkusja). Etnicznego charakteru nadali muzyczni goście: Kasia Gacek-Duda (piszczałki) oraz Sławek Berny (perkusjonalia). Za produkcję muzyczną odpowiedzialny jest Tomasz Kałwak

 

Zespół SECiM - Bóg Adonaj3. miejsce: ZESPÓŁ SECiM – BÓG ADONAJ

Materiał został nagrany w profesjonalnym studiu nagrań z ich autorskim materiałem. Fragmentem, który towarzyszył im w trakcie 2017 roku, było Słowo: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.” (J 15, 16)

„Podczas tworzenia i nagrywania tej płyty doświadczaliśmy, że BÓG JEST i działa swoją mocą, że nasze owocowanie zależy jedynie od Niego. Ufamy, że słuchając tej płyty staniesz się częścią tego doświadczenia.” – pisze zespół.

Zespół SECiM wspiera różne działania ewangelizacyjne: wieczory chwały, spotkania modlitewne, Msze z modlitwą o uzdrowienie, koncerty ewangelizacyjne (Uwielbienie na widoku, Duchowa rEwolucja, Wiślańskie Wieczory Uwielbienia, Marsz dla Życia w Oświęcimiu, Tydzień z Ewangelią w diecezji bielsko-żywieckiej).

 

PŁYTA ROKU 2017 – TOP 15:

1. Gospel Joy – “Napełniaj”

2. Agnieszka Musiał – błogo

3. Zespół SECiM – Bóg Adonaj

4. Zespół 33 – Perła

5. zaNim – zaNim

6. Schola Adonai – Ocaliłeś mnie

7. Winnica – Stawaj do walki

8. Gabriela Blacha – Jakubowy Dar

9. Wzgórze Syjon – Głoszę Pokój

10. Winnica – Kolędy i pastorałki

11. Albo i Nie – Cudów Czas

12. Fioretti – Mniejszy

13. Paweł Chustak [chusti] – Moja Fides

14. TAU – On/Off (2 CD)

15. Tylko Jezus – Nie ma innego
Pełna lista płyt biorących udział w głosowaniu: Wybierz Płytę Roku 2017 – ostatnie dni na oddanie głosu!

 

W 2015 roku zwyciężył zespół Soudarion z płytą „Tylko Miłość”. W plebiscycie wysłano wtedy ponad 2600 sms-ów. Rok wcześniej tytuł Płyty Roku otrzymał krążek „Mocni w Wierze” – to pierwszy materiał długogrający olsztyńskiego zespołu, który w roku 2014 miał bardzo dobrą passę (np. został wybrany Debiutem 2014). W 2013 roku zwyciężyła zaś Armia Dzieci z płytą „New Generation of Worship”.

 

Partnerami głosowania są RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz, Lista z Mocą, KMDM.pl, KDM.pl, Fundacja „Chrześcijańskie Granie”, oraz serwis www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Lista płyt została stworzona przez serwis i sklep CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE według naszych najlepszych intencji i wiedzy. Wszelkie błędy i poprawki prosimy zgłaszać na maila: chrzescijanskiegranie@gmail.com