Gospel Joy z nową płytą “Napełniaj” już 17 listopada 2017!

Gospel Joy z nową płytą “Napełniaj” już 17 listopada 2017!

9 listopada, 2017 Wyłącz przez mateo

Gospel Joy - Napełniaj

Warto zapisać w kalendarzach dzień 17 listopada 2017! Wtedy na półkach sklepowych pojawi się czwarty album poznańskiego chóru Gospel Joy. Płyta „Napełniaj” to gospelowa uczta – polskie utwory, napisane przez znakomitych muzyków w aranżacji kanadyjskiego kompozytora Coreya Butlera.

 

Gościnnie na płycie występuje Natalia Niemen, znana ze swego potężnego i energetycznego głosu. Wszystko to przy akompaniamencie wspaniałych instrumentalistów. Materiał nagrany został podczas koncertu 5 grudnia 2016 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Zobacz też: GOSPELOWNIA 2017 – święto muzyki gospel w Poznaniu już w listopadzie!

 

Jak wspomina dyrygentka chóru, Agnieszka Górska-Tomaszewska, pomysł na kolejny album pojawił się już dobre 4-5 lat temu:

 

„Od tego czasu zmieniała się koncepcja, repertuar a pomysły się wyprzedzały szybciej, niż byliśmy w stanie na nie zareagować. Ciągle jednak coś się nie składało, a my… cóż, dużo się modliliśmy i czekaliśmy na Bożą odpowiedź, co robić. Ta odpowiedź przyszła, a raczej powaliła nas, w postaci niezwykłego, utalentowanego producenta, kanadyjskiego muzyka, aranżera i pianisty – Corey’a Butler’a. Dla mnie ta płyta jest kolejnym potwierdzeniem, jak Bóg nam błogosławi, to już 20 lat!”

 

Repertuar jest bardzo zróżnicowany a w jego skład wchodzą utwory podniosłe i liryczne oraz takie, które stawiają na nogi. A prócz albumu Gospel Joy, pojawi się również zupełnie nowy album KIDS Gospel Joy, czyli dziecięcej części zespołu. Płyta w sprzedaży już 17 listopada 2017. Patronat nad płytą objęło m.in. Chrześcijańskie Granie.