Kuba Blycharz: Bóg kocha mnie i lubi… to jest super! Muzyczne Rozmowy po męsku [relacja]

Kuba Blycharz: Bóg kocha mnie i lubi… to jest super! Muzyczne Rozmowy po męsku [relacja]

17 października, 2017 Wyłącz przez mateo

Muzyczne Rozmowy LIVE - niemaGOtu Kuba Blycharz

“Bóg mnie kocha i lubi… to jest super!” – twierdzi twórca hymnu ŚDM 2016 – Kuba Blycharz (niemaGOtu). W poniedziałek, 16 października 2017 w rozmowie z Marcinem Witanem (PR3) mówił  o wierze, muzyce i życiu. 

 

Dwa wygodne fotele i oświetlona scena Teatru Oratorium tworzyły w ostatni poniedziałek tło dla wyjątkowego spotkania. Kuba Blycharz – lider zespołu niemaGotu oraz twórca hymnu na Światowe Dni Młodzieży 2016 opowiedział historie lepiej lub mniej znane. O tym jak powstawał hymn ŚDM 2016 i dlaczego z oryginalnego tekstu pozostało może ok. 20% treści. Dlaczego logo zespołu to wieloryb, a także czy warto mieć tajemnice przed żoną. A także o tym, że Bóg jest wierny i spełnia pragnienia serca.

 

Muzyczne Rozmowy LIVE - niemaGOtu Kuba Blycharz

Niespodziewanie często rozmowa schodziła na temat wiary i gęsto sypały się cytaty z Ewangelii. Marcin lubi drążyć temat, więc rozmowa była naprawdę głęboka. I bardzo dobrze – bo zarówno przestrzeń, jak i czas pozwalał na prawdziwą rozmowę, a nie tylko zadawanie pytań.

 

Okazuje się, że Kuba jest człowiekiem pokornym, który potrafi docenić pochwały, a jednocześnie dobrze wie, kto jest prawdziwym Autorem jego sukcesu. Co zresztą jest sednem działalności niemaGOtu – oddawanie chwały Bogu!

 

Zobacz płytę i śpiewnik niemaGOtu na www.chrzescijanskiegranie.pl >>>

 

Muzyczne Rozmowy LIVE - niemaGOtu Kuba Blycharz

 

Spotkanie otworzyło cykl siedmiu rozmów Marcina Witana z katolickimi muzykami, których gościł w trójkowych „Muzycznych rozmowach” na przestrzeni ostatnich 22 lat. To ci, z którymi rozmowy stały się wartościowymi spotkaniami. Takie kiedy „zaiskrzyło”. Spotkania otwarte są dla wszystkich. Mimo rozmów „po męsku” oczywiście zaproszone są również panie (ale też rodziny, dzieci i dziadkowie). Spotkanie odbyło się w Oratorium im. św.  Jana Bosko w Warszawie (ul. Kawęczyńska 53)

 

„Chcę rozmawiać o chrześcijaństwie, życiu, muzyce – męskim okiem, w świecie, który cierpi na swoisty niedobór męskości.” – mówi pomysłodawca i prowadzący spotkania.

 

W następnych miesiącach pojawią się także: Arkadio, Wieczny, Hiob, Adam Szewczyk, Grzegorz Bociański i Robert Ruszczak.

Muzyczne Rozmowy LIVE - niemaGOtu Kuba Blycharz