Teresa 500 – nowa strona projektu “Bóg sam wystarcza”

Teresa 500 – nowa strona projektu “Bóg sam wystarcza”

20 lutego, 2017 Wyłącz przez mateo

Teresa 500 - nowa strona

Teresa 500 ma nową stronę www.teresa500.pl. Ten wyjątkowy projekt zaowocował wydaniem pięknego albumu “Bóg sam wystarcza”, na którym znalazło się 24 utworów do poezji św. Teresy z Avila oraz św. Jana od Krzyża. Polecamy!

Zobacz też: Koncert Premiery 2016: Teresa500 – Cierpliwość zwycięża (video)

 

Marcin Jakimowicz (Gość Niedzielny) pisał o płycie: “To płyta paradoksalna. Do góry nogami. W rozpędzonym, gnającym na oślep świecie, który wysyła na lewo i prawo jeden komunikat: „Kupuj!” wezwania w stylu „wśród ran moje rozkosze, w pogardzie szczęście całe, w ubóstwie moje skarby”, brzmią jak dewizy nie z tej ziemi. Bo są nie z tej ziemi.”  – na płycie Teresy 500 znajdziecie wszystko to co najlepsze w poezji, jak i muzycznie.

 

Bo ten album to nie mieści się łatwo w szufladce: poezja śpiewana. Kuba Blokesz i ekipa balansują na krawędziach gatunku. Znajdziemy więc tutaj hiszpańskie rytmy, a także żywsze utwory w rymach jazzu i soulu. Całe muzyczne przedsięwzięcie, sięgające pierwszymi pomysłami do początku lat 90 zeszłego stulecia, jest dziełem Karmelitów Bosych Prowincji Krakowskiej, które zrealizował w roku 2016 o. Mariusz Wójtowicz OCD.

 

W naszym sklepie: Teresa 500 – Bóg sam wystarcza [kup teraz]

 

 

Patronatem honorowym płytę objął bp. Grzegorz Ryś, a ponadto medialnie: Gość Niedzielny, Radio eM, Radio Warszawa, Głos Karmelu i Chrześcijańskie Granie.