New Day – Pod Prąd w najnowszej DRODZE [recenzja]

New Day – Pod Prąd w najnowszej DRODZE [recenzja]

14 września, 2016 Wyłącz przez mateo

droga_recenzja_newday_cut

W nadchodzącym numerze dwutygodnika DROGA (18/2016) ukaże się recenzja najnowszej płyty New Day – “Pod Prąd”. Podobno “nogi same rwą się do tańca”. Polecamy i zapraszamy do kupienia pisma oraz samego krążka.

 

Płyty New Day znajdziecie w naszym sklepie >>>

 

“Każdy z 10 nowych utworów na jubileuszowej płycie to dopracowana kompozycja. Płyta jest zróżnicowana: znajdą się tam zarówno nastrojowe kawałki, jak i coś żywego i dynamicznego – nogi same rwą się do wystukiwania rytmu, a może nawet do tańca.” – pisze redakcja DROGI.

 

Ostanie płyta “Pod Prąd” jest 10 krążkiem w historii zespołu, który od lat gra muzykę z dobrym przesłaniem. Warto dodać, że pierwszy singiel pt. „POD PRĄD” (premiera 28 listopada 2015 r.) na V Festiwalu Chrześcijańskie Granie nagrodzony został Złotym Krążkiem i tytułem PREMIERY ROKU 2015. Dodatkowo zespół nagrodzony został nagrodą specjalną Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy za ten właśnie utwór.

 

Choć muzyka zespołu NEW DAY inspirowana jest rytmami i kulturą afrykańską, stanowi ona przykład doskonałej harmonii w stylistyce muzycznej, żaden element nie jest przesadzony. Na koncertach czuje się dynamizm przy równoczesnej delikatności w formie muzycznej, dźwiękowej czy tekstowej. Koncerty są za każdym razem przeżyciem dla każdego, kto szuka w życiu swej drogi.

 

Jeśli jesteś zainteresowana/ny zaproszeniem zespołu do siebie zobacz wizytówkę zespołu na www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl

 

Przeczytaj całą recenzję:

New Day - Pod Prąd recenzja DROGA

Więcej dobrych recenzji znajdziecie w numerach DROGI – znajdziecie je na www.droga.com.pl