New Day “Pod Prąd” – premiera płyty 19 czerwca

New Day “Pod Prąd” – premiera płyty 19 czerwca

19 maja, 2016 Wyłącz przez m.guzek

new day maxi OKŁADKA

Znamy już datę nowej płyty zespołu NEW DAY. Album “Pod Prąd” pojawi się na rynku muzycznym 19 czerwca 2016 roku. Za przesłanie całej płyty służy temat miłosierdzia Bożego. Pierwszy singiel pt. „POD PRĄD” (premiera 28 listopada 2015 r.) na V Festiwalu Chrześcijańskie Granie nagrodzony został Złotym Krążkiem i tytułem PREMIERY ROKU 2015. Dodatkowo zespół otrzymał nagrodą specjalną Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy za ten właśnie utwór.

 

Album “Pod Prąd” zespołu New Day będzie można zakupić na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl

 

W piosence „Miłosierdzie” – wokalistka Natalia Górka śpiewa o tym, jak łatwo można zmienić świat idąc drogą miłosierdzia i miłości. Tytułowa piosenka  „Pod prąd” jest przykładem na to, jak wiele może się wydarzyć, gdy mimo przeszkód i życia na przekór wszystkim znajdzie się w nim miejsce dla Jezusa, a nastrojowy „Pasterz” autorstwa Natalii Górki opowiada o wędrówce, jaką każdy może odbyć tu, na ziemi, wspólnie z Bogiem i jak wielkie znaczenie ma dla nas miłosierdzie Boże. – zapowiada zespół.

 
Praca nad najnowszą, 10 płytą zespołu, była niezwykłą podróżą w świat dźwięków z Afryki i innych kontynentów, tak bliskich liderowi zespołu Rafałowi Boniśniakowi. Te etniczne elementy to przede wszystkim wokaliści oraz 36 instrumentów perkusyjnych pochodzących głównie z Afryki. Wśród szczególnie ulubionych znalazły się mbira czy drewniana… żaba, ale jest też i drewniana sowa, która uatrakcyjniła jedną z piosenek.
Na płycie znajdzie się 10 nowych utworów, bardzo dynamicznych i ciekawie zaaranżowanych, w większości autorstwa lidera Rafała Boniśniaka.

 

 

Polecamy:

Płyta New Day “Nowy Dzień” jest do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl


Na płycie usłyszymy Mirosława Bogonia na instrumentach klawiszowych, akordeonie i gitarze; Tomasza Kubalę na basie, Rafała Boniśniaka na perkusji i instrumentach perkusyjnych oraz Natalię Górkę – śpiew.

 
Wśród zaproszonych gości jest niezwykły raper ks. Jakub Bartczak, flecistka Małgorzata Wilczyńska-Mazur, Grzegorz Mazur na mandolinie, oraz znakomity gość z Malawi, wokalista Po Chawinga, który wspólnie z Natalią Górką wykonuje energicznie utwór pt. „Tacy sami jak my” w wersji angielskiej.Do piosenki pt. Tacy sami jak my zrealizowany zostanie wideoklip w reżyserii Wojciecha Konopki w Poznaniu oraz Dreźnie (Niemcy) na początku czerwca 2016 roku.