“FUNDAMENT” – muzyczne rekolekcje z Arkadio (recenzja)

“FUNDAMENT” – muzyczne rekolekcje z Arkadio (recenzja)

23 marca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

 

Nowy krążek rapera Arkadio „Fundament” zaskakuje. To zapis doświadczeń rapera z kilkudniowych rekolekcji ignacjańskich. Album, dzięki któremu możemy przeżyć w ciągu godziny „małe” rekolekcje. Autentyczny przekaz, to największa siła tej płyty. Może brakuje na niej jednego przeboju na miarę „Jaram się każdą chwilą” z krążka „Rób to co kochasz”. Z pewnością nie można odmówić pomysłu, jak i dobrego poziomu. Płytę „Fundament” już od lutego można kupić w dobrych sklepach. Nie zabraknie jej również na półce Chrześcijańskiego Grania oraz w sieci na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Album “Fundament” to płyta, na której Arkadio serwuje 20 kawałków w bardzo ciekawym wydaniu. Na płycie usłyszymy znakomitych gości. Wśród nich pojawił się m.in. Frenchman, Damian Syjofam, Kinga Kielich czy Stanisław Sojka. Dzięki nim wydawałoby się, że Arkadio wypływa na szersze wody. Jednak ilość utworów i duetów powoduje momentami wrażenie, że przekaz chwilami rozmywa się. Również mnogość wątków może gubić słuchacza. To jednak nie powinno przeszkodzić, by przeżyć rekolekcje z raperem. Arkadio przygotował album, na którym każdy powinien znaleźć kilka utworów, które trafią.

 

Po pierwszym przesłuchaniu “Fundamentu” zwróciłem uwagę na utwory, które moim zdaniem stanowią sedno krążka. “Decyzja”, “Dzięki” czy “Analiza dnia” – na nich znajduję myśli przewodnie albumu. Przesłanie “Fundamentu” oczywiście usłyszymy już na początku. Utwór “Tylko prawda” zawiera hasło przewodnie albumu: “Przychodzę tylko po prawdę”. Znalazło się ono również na gadżetach promujących wydawnictwo. Utwór ten raper zaprezentował na V festiwalu Chrześcijańskie Granie i na teledysku, dzięki czemu nie można go nie zauważyć. Na “Fundamencie” wybija się oczywiście duet z Stanisławem Sojką. “Dla kogo żyjesz” również doczekał się teledysku, w którym poza fragmentem przeboju “Tolerancja” zobaczymy samego “Soykę”.

 

 

Album “Fundament” jest zapisem drogi rapera. Jest to osobisty krążek – podobnie jak na poprzednich “Rób to co kochasz” i “Najlepsze przed nami” – Arkadio dzieli się swoimi odkryciami. Wydaje się, że na ostatniej płycie artysta mierzy się z najtrudniejszymi tematami takimi jak decyzje, cel życia czy rachunek sumienia. Z pewnością to zaowocuje licznymi koncertami i spotkaniami, których już teraz nie brakowało. Na nich twórczość rapera zyskuje jeszcze bardziej na wyrazistości. A samo świadectwo najlepiej jest usłyszeć na żywo.

 

 

 
Album“Fundament” można zakupić w sklepie Chrześcijańskie Granie przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie oraz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

banner_kup_dzisiaj_arkadio_fundament_750-100