Miłość codzienna… – Soudarion “Tylko Miłość” [recenzja]

Miłość codzienna… – Soudarion “Tylko Miłość” [recenzja]

29 marca, 2016 Wyłącz przez mateo

Soudarion - Tylko Miłość / recenzja

“Tylko miłość, tylko miłość…” – tytułowe słowa płyty zespołu Soudarion wciąż brzmią mi w głowie. I chyba to dobra rekomendacja. Debiutancki krążek poznańskiej ekipy pt. “Tylko Miłość” to solidna dawka popu i elementów elektroniki. Brakowało czegoś takiego. Potwierdza to też zainteresowanie słuchaczy. To po prostu radiowa płyta. W dodatku o największej Miłości jaka istnieje. Oto nasza recenzja.

 

Soudarion dał się poznać szerokiej publiczności zdobywając w zeszłym roku tytuł Debiutu 2015. Rodem z Wielkopolski, przyjęli nazwę oznaczającą chustę, którą według tradycji Weronika miała otrzeć twarz Chrystusa idącego na śmierć. Ich pierwszy krążek też odniósł sukces – został wybrany w naszym plebiscycie Płytą Roku 2015!

 

Płytę słuchałem przynajmniej kilka razy i muszę przyznać, że nie od razu wpadła w moje ucho. Obok oczywistych radiowych kawałków takich jak “Zimne noce”, czy nieco “czerwonogitarowy” – “W promieniach słońca”, kilka piosenek musiało poczekać w kolejce na docenienie. Zespół w umiejętny sposób łączy gatunki i korzysta z nowoczesnej stylistyki współczesnych utworów pop. Znajdziecie tutaj także elementy rocka. Brakowało mi takiej płyty od czasów “Talitha kum” Magdy Frączek i Love Story. Co prawda nieco brakuje na niej hitów na miarę “Talitha kum”, czy “Miłość w czasach popkultury”, ale wreszcie dostałem coś w stylistyce, która jest strawna dla przeciętnego słuchacza “zetki”.

 

 

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to na pewno będzie to długość krążka – tylko 37 minut. Zawsze wkurza mnie, gdy dobra płyta jest krótka. Oczekuję więcej. Drugim elementem jest wokal Pawła Karlińskiego, który na moje ucho jest nieco zbyt delikatny. W niektórych utworach aż prosiłoby się o nieco więcej “pazura”.

 

Niezmiennie słychać, że to dobry debiut. Jeśli szukasz płyty “radiowej” – takiej do słuchania na co dzień. Takiej przy której się je, pracuje, jedzie samochodem, tańczy i bawi. Jeśli tak – śmiało wybierz Soudarion “Tylko miłość” (kup tutaj). I na koniec mała ciekawostka – do piosenki “Zimne Noce” (pierwszy singiel) powstały dwa teledyski – opowiadające tę samą historię z dwóch perspektyw (tutaj pierwszy i tutaj drugi)!

 

souadrion - tylko miłość cdArtysta: Soudarion
Płyta: Tylko Miłość
Wydawca: Karlin.Studio
rok wydania: listopad 2015
czas trwania: 37 min.

 

Lista piosenek:

1. Nowy Wiatr (3:30)
2. Bliżej Nieba (Kocham Ciebie) (3:52)
3. W Promieniach Słońca (3;54)
4. Kiedy (Pobłogosław Pani Mi) (3:45)
5. Zimne Noce (3:34)
6. Rozstanie (3:32)
7. Tylko Miłość (3:28)
8. Dzięki Ci (1:57)
9. Bądź dla Mnie Portem (4:34)
10. Mój Pokój (4:56)

 

Skład zespołu:

ks. Marcin Lewandowski – perkusja
Paweł Karliński – wokal i gitara
Wojciech Karliński – gitara basowa
Jan Stawiński – gitara elektryczna
Szymon Drgas – gitara elektryczna
Michał Skoczeń – perkusjonalia
Paweł Wasiak – piano
Bartłomiej Karliński – producent koncertów
Weronika Zoe Nowak -wokal
Jessica Karlińska – wokal
Monika Halka – wokal
Weronika Karlińska – wokal

 

 

tekst/foto: ms