NOWOŚĆ: film “Ze wszystkich sił” już na www.chrzescijanskiegranie.pl

NOWOŚĆ: film “Ze wszystkich sił” już na www.chrzescijanskiegranie.pl

8 marca, 2016 Wyłącz przez mateo

ze_wszystkich_sil_dvd_frontPiękna i wzruszająca opowieść o przekraczaniu granic i pokonywaniu murów. “Ze wszystkich sił” to historia o tym, że wszystko może ten, który wierzy. Film z książeczką kupicie już dzisiaj na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Julien, jak każdy nastolatek, marzy o przygodach i mocnych wrażeniach, które dla osoby niepełnosprawnej są trudne do realizacji. By osiągnąć swój cel, osiemnastolatek namawia swego ojca do wspólnego startu w triatlonie IRONMAN w Nicei. Jedna z najtrudniejszych konkurencji sportowych na nowo zbliża rodzinę rozpadającą się pod ciężarem kalectwa syna. Wspierani przez najbliższych oraz grono przyjaciół ojciec i syn podejmują niewiarygodnie trudne wyzwanie.

 

“W tej opowieści kładzie się nacisk na wagę więzi rodzinnych, co w tym kontekście, ma ogromne znaczenie. Jednak, przede wszystkim, to „feel-good movie”! Choć punkt wyjścia jest dramatyczny, opowieść jest piękna, wzruszająca i zabawna. Wychodzimy z kina gotowi, by kochać innych!” – mówi Alexandra Lamy, francuska aktorka grająca w filmie rolę matki.

 

Zaletą filmu jest doskonale dobrana obsada. Role rodziców reżyser powierzył Aleksandrze Lamy oraz Jacquesowi Gamblinowi. Nastolatka, który odmienia swoją rodzinę, zagrał Fabien Héraud – odnaleziony po pięciu miesiącach poszukiwań naturszczyk z upośledzeniem ruchowym.

 

 

Nils Tavernier zadebiutował w filmie jako aktor, kiedy był jeszcze nastolatkiem. Obok kariery aktorskiej szybko dał się poznać także jako realizator filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. W 2006 roku zadebiutował fabułą „Aurore” („Aurora”) z Margaux Chatelier, Carole Bouquet i François Berléand. Film „Ze wszystkich sił” („De toutes nos forces”) to efekt wieloletniego zainteresowania reżysera problemami osób niepełnosprawnych z porażeniem mózgowym.

 

POLECAMY TĘ ORAZ INNE NOWOŚCI W NASZYM SKLEPIE >>>