Ostróda: IV Koncert „… by Świat Usłyszał ” z Deus Meus

Ostróda: IV Koncert „… by Świat Usłyszał ” z Deus Meus

25 maja, 2016 Wyłącz przez m.guzek

deus meus

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Koncercie „… by Świat Usłyszał ” 2016 w Ostródzie oraz poprzedzających koncert Warsztatach Muzycznych. Wydarzenia zaplanowane są na 27-28 maja 2016 r.W tym roku gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół DEUS MEUS, jeden z pierwszych zespołów muzyki chrześcijańskiej w Polsce, znany m. in. z utworów takich jak „Jezus zwyciężył”, „Tyś jak skała”. Koncert poprowadzi aktor Adam Woronowicz, znany m. in. z tytułowej roli w filmie pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”.


 

Zapraszamy na stoisko sklepu i serwisu chrzescijanskiegranie.pl już 28 maja o 18.00 do Amfiteatru w Ostródzie.

 

 

Będzie to kolejna edycja koncertu z ewangelizacyjnym przesłaniem o chrześcijańskich wartościach. Znakomici muzycy przez dwa dni będą prowadzić warsztaty muzyczne w klasach śpiewu, gitary, basu, perkusji i pianina. Próby warsztatowe będą odbywać się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie. Koszt warsztatów to 20 zł. Finałem będzie występ uczestników wraz zespołem na dużej scenie ostródzkiego amfiteatru.

 

 

Więcej informacji na stronie www.byswiatuslyszal.pl i www.facebook.com/byswiatuslyszal

 

 

Deus Meus to zespół, którego początki sięgają 1994 roku. A wszystko zaczęło się w Ludźmierzu na warsztatach muzyków – chrześcijan. Grupa studentów ze Szczecina pod przywództwem dominikanina O. Andrzeja Bujnowskiego stworzyła jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów grających muzykę chrześcijańską. Od początku swojego istnienia zespół podkreśla swoje szczecińskie pochodzenie i korzenie.Nikt nie spodziewał się, że owocem tego spotkania będzie nagranie płyty „Hej, Jezu!” (1995) („Listowe piosenki 2”), zawiązanie się zespołu, który istnieje i działa już 20 lat. W roku następnym (1996) DEUS MEUS wydał płytę z pieśniami wielkopostnymi „Słońce nagle zgasło”. Kolejne lata przyniosły nowe płyty: „Jezus zwyciężył” (1997) (z grupą Oweyo), „Mój Jezus” (1997), „Chwała Barankowi” (1998), „Jahwe” (2002), „Trasa” (2006) (płyta, która jest zapisem trasy koncertowej z okazji 10 – lecia istnienia DEUS MEUS) oraz „Otwórz się niebo” (2009) (płyta z pieśniami adwentowymi). W roku 2012 zespół wydał kolejną płytę „Wniebowianki”, gdzie próbuje połączyć współczesne brzmienia z polską muzyką ludową.

 

Zobacz płyty Deus Meus na www.chrzescijanskiegranie.pl