Razem twórzmy Chrześcijańskie Granie

Razem twórzmy Chrześcijańskie Granie

12 sierpnia, 2015 Wyłącz przez m.guzek

fundacja_chg_logo

Chrześcijańskie Granie dzisiaj to nie tylko sklep i serwis. Jest to coś o wiele więcej. O tej samej nazwie funkcjonują dwie inicjatywy, które są mocno ze sobą powiązane. Festiwal i fundacja, która powstała w czerwcu br. Zarówno jedna i druga tworzona jest z potrzeby serca oraz zupełnie non profit.

 

Kilka lat temu, gdy tworzyliśmy pierwszy raz festiwal nie myśleliśmy o fundacji. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń dla młodej sceny muzyki chrześcijańskiej. Z biegiem czasu wraz z rozwojem wydarzenia przyszedł czas na poważne decyzje. Jedną z nich było założenie fundacji. Instytucja, która może być fundamentem dla rozwoju muzyki chrześcijańskiej w Polsce. I jesteśmy pełni wiary, że tak będzie.

 

Fundacja “Chrześcijańskie Granie” to jedyna w Polsce organizacja, która kompleksowo zajmuje się promocją i rozwojem polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej.

 

 

Grajmy Chrześcijańskie Granie

Model działania jest prosty. Ewangelizacja poprzez młodą scenę muzyki chrześcijańskiej. Zaczynamy od podstaw. Promujemy to co najpiękniejsze. Pasja młodych ludzi, autentyczny przekaz połączony ze służbą w parafii, na wsi czy gminie- czyli jednym słowem “salki muzyczne”. To właśnie w nich odbywa się nowa ewangelizacja. Młodzi poprzez uwielbienie Pana Boga w scholi, zespole parafialnym czy chórze rozpoczynają swoją przygodę z muzyką chrześcijańską. Nawet jeśli jest to amatorskie granie i śpiewanie, to ziarno dobrej nowiny zostaje zasiane. Ono czasem kiełkuje wiele lat. Słowo Boże wyśpiewywane przez młodych ludzi dociera również do ich rówieśników oraz tych, którzy znajdą się w zasięgu oddziaływania zespołu muzycznego.

 

Koncert Debiuty

Jeśli grupa muzyczna chce nadal się rozwijać potrzebna jest dalsza praca i motywacja. Poprzez “koncert Debiuty” chcemy dać młodym i uformowanym zespołom szansę. Na warszawskich Bielanach pokazało się już wiele ciekawych zespołów. Wśród tych, którzy “zaczynali” w Dobrym Miejscu był zespół Love Story, StronaB, Kanaan, 33 czy Hiob. Możliwość zaprezentowania się szerszej publice oraz promocja twórczości początkujących twórców na scenie muzyki chrześcijańskiej, to cel jeden z celów Koncertu Debiuty.

 

Co dalej?

Po wydaniu nawet dobrej, debiutanckiej płyty, zespoły często nadal mają trudność z promocją materiału. Aby wyjść na przeciw tym problemom od prawie pięciu lat tworzony jest Festiwal Chrześcijańskie Granie. W tym roku jego zadaniem będzie integracja sceny muzyki chrześcijańskiej poprzez spotkania i wspólne Uwielbienie oraz koncert tego co najświeższe. Koncert Premiery – to podniesienie poprzeczki… Wśród nadesłanych nowych utworów, przedstawiciele list: Muzyczne Dary, Listy z Mocą oraz Złotej 10 Radia Warszawa, wybiorą 5 najciekawszych piosenek. Czy Festiwal Chrześcijańskie Granie przyniesie ożywienie na scenie muzyki chrześcijańskiej? O tym przekonamy się w ostatni weekend listopada 2015.

 

Razem twórzmy “Chrześcijańskie Granie”

Aby dzieło Chrześcijańskiego Grania mogło się rozwijać potrzebne jest wsparcie ludzi o wolnym sercu. Koszt “koncertu Debiuty”, “Festiwalu Chrześcijańskie Granie” oraz prowadzenie akcji “Grajmy! Chrześcijańskie Granie” to kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie.Sami takiej sumy nie uzbieramy, ale wspólnie możemy to zrobić.

 

Zapraszamy Was do regularnych wpłat na naszą Fundację. Może być to dziesięcina albo inna dobrowolna wpłata. Jeśli nie dacie rady wpłacić chociaż 30 złotych, to prosimy o modlitwę za dzieło “Chrześcijańskiego Grania”. Zawsze jest coś co możemy dać…

 

 

Fundacja “CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”, ul. Dewajtis 3, Warszawa, kontakt: fundacja@chrzescijanskiegranie.pl; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)      

 

“Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 kor 9,7)