Debiuty 2015 – Soudarion pierwszym zespołem, który zagra w Dobrym Miejscu

Debiuty 2015 – Soudarion pierwszym zespołem, który zagra w Dobrym Miejscu

21 listopada, 2014 Wyłącz przez mateo

soudarion

Znamy już datę Koncertu Debiuty 2015 im. Moniki Brzozy. Piąta edycja odbędzie się 12 kwietnia 2015 w Dobrym Mejscu na warszawskich Bielanach. Dzisiaj prezentujemy pierwszy zespół, który zagra podczas koncertu – jest nim Soudarion. Organizatorzy cały czas poszukują nowych, debiutujących zespołów, które zmieniają rynek muzyki chrześcijańskiej, a przede wszystkim grają na chwałę Pana. 

 

Soudarion to muzyczna grupa założona przy śremskiej Farze przez ks. Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Soudarion gra w różnych zakątkach Polski, promuje przy tym przede wszystkim swego Stwórcę. Jak sami mówią: “Nie ma nic piękniejszego, jak chwalić Pana wspólnym śpiewem i modlitwą” i taka jest dewiza ich działania, aby radośnie chwalić, śpiewać, modlić się i tańczyć.

 

W Debiutach 2015 wystąpią 3 zespoły. Dwa z nich zostaną wybrane przez organizatorów, a jeden w plebiscycie internetowo – smsowym. Jeszcze do 30 listopada można zgłaszać zespoły, które wystartują w głosowaniu i będą miały szansę znaleźć się w gronie konkursowym.

 

Zwycięzcami poprzednich edycji były takie kapele jak Love Story (Debiut 2011), Anielsi (Debiut 2011), StronaB (Debiut 2012), Kanaan (Debiut 2013) oraz Mocni w Wierze (Debiut 2014). Debiuty to przede wszystkim dobre spotkania oraz szansa na zauważenie przez szerszą publiczność i media. Każdy ze startujących zespołów reprezentuje dobry poziom. Dbają o to organizatorzy, dlatego też, jak sami mówią – “wszystkie zespoły, które grają w tym koncercie, są zwycięzcami”. Po prostu pokazują to co najciekawsze w debiutanckiej scenie chrześcijańskiej.

 

Więcej informacji o zgłoszeniach znadziecie tutaj >>>

Koncert Debiuty 2015 - zgłoś zespół!

 

Soudarion to Chusta z Oviedo od IX wieku przechowywana w skarbcu katedry jako najcenniejsza relikwia. Według tradycji otarto nią twarz Jezusa zaraz po Jego śmierci i zdjęciu z krzyża, a kiedy ciało zostało owinięte w całun i złożone w grobie, chustę położono na Jego twarzy.

 

 

Zespół Soudarion podpowiada, że: “Ta Chusta była przede wszystkim pierwszym świadkiem Zmartwychwstania Jezusa, bardzo zależy nam, abyśmy swoją pracą i śpiewem byli właśnie takimi “pierwszymi świadkami” Zmartwychwstania”

 

Skład Zespołu:
ks. Marcin Lewandowski – perkusja
Paweł Karliński – śpiew, gitara akustyczna
Jan Stawiński – gitara elektryczna
Wojciech Karliński – gitara basowa
Szymon Drgas – gitara elektryczna
Michał Skoczeń – instr. perkusyjne, elektronika
Jessica Karlińska – śpiew
Weronika Nowak – śpiew
Monika Halka – śpiew
Joanna Mośkowiak – śpiew
Agnieszka Święcka – śpiew

Zapraszamy też do odwiedzenia strony Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy – www.koncertdebiuty.pl