Trwają zapisy na XIII Poznańskie Warsztaty Gospel

Trwają zapisy na XIII Poznańskie Warsztaty Gospel

6 października, 2015 Wyłącz przez mateo

WG_POZ_2014_KONCERT_all

Jeśli kochacie (albo chcecie pokochać) muzykę gospel to zapraszamy na XIII Poznańskie Warszaty Gospel. Odbędą się one w dniach 14 i 15 listopada Zapisy właśnie trwają przez stronę www.gospeljoy.pl. W tym roku intruktorem będzie Tyree Morris w USA, a organizatorzy przewidują poza koncertem finałowym, także koncert uwielbienia. Będzie też specjalne warszaty dla małych dzieci (do lat 13). Wydarzenie pod patronatem Chrześcijańskiego Grania.

 

Warsztaty Gospel od 13 już lat organizowane są w całej Polsce przez Fundację Pro Novis. W jednym miejscu i o jednym czasie zbiera się nawet kilkaset osób, które chcą doświadczyć czegoś niezwykłego i miło spędzić czas. Podczas zajęć warsztatowicze uczą się piosenek gospel w układzie trzygłosowym (sopran, alt, tenor). Całemu wydarzeniu zawsze towarzyszą chwile refleksji związane z istotną dla chrześcijan treścią pieśni.

 

W tym roku instruktorem warsztatów będzie Tyree Morris z USA, który wspólnie ze swoim zespołem Tyree Morris & Hearts of Worship występuję na festiwalach muzycznych, w kościołach i na konferencjach, często w obecności 70.000 widowni ! Elektryzujące współczesne dźwięki mieszają się z hip-hop, R&B, retro-funk, jazz i neo-soul, tworząc niezapomniany spektakl, angażujący publiczność, dający wolność i radość.

 

Więcej o cenach warsztatów oraz koncertach w ramach wydarzenia poczytacie TUTAJ >>>

 

Do uczestnictwa w warsztatach może zgłosić się każdy! Wiek nie gra żadnej roli. Byli już uczestnikami 70-latkowie oraz 5 letnie dzieci. Od wielu lat na warsztaty przychodzą całe rodziny! Nie jest istotne doświadczenie śpiewania w chórze, nie ma też żadnych przesłuchań. Z pewnością przydaje się minimalna znajomość języka angielskiego, jednak jej brak nie stanowi bariery, gdyż wszystkie teksty będą przetłumaczone w książeczkach warsztatowych na język polski.

 

 

UCZESTNICY_yeah_02

 

Gospel daje nadzieję na lepsze jutro, wnosi powiew świeżości do naszych serc, napełnia je radością i spełnieniem. Tak właśnie działa ta muzyka, a jej głównym przekazem jest radosna Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa – Syna Bożego. Niektórzy nazywają warsztaty muzyczną ucztą, inni zaś pełnymi energii rekolekcjami. Rzeczywiście, jest to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Z pewnością jest to moment zatrzymania się i oderwania od zwykłej, często monotonnej rzeczywistości. Kto nie spróbuje, ten nigdy się nie dowie….

 

Spotkanie z muzyką Gospel dla DZIECI!

W niedzielę, 15 listopada, organizator zaprasza wszystkie dzieci do 13 roku życia, które niekoniecznie potrafią, ale lubią śpiewać, na Dziecięce Warsztaty Gospel. Istruktorką będzie Agnieszka Górska-Tomaszewska, znana wszystkim jako „Baca”. Od 15 lat jest dyrygentką chóru Gospel Joy z Poznania, który jako jedyny chór gospel z Polski był dwukrotnie w USA i tam „u źródła”, chórzyści uczyli się, jak śpiewać gospel. Gospel to wielka pasja Bacy i styl jej życia. Jeszcze w tym roku (w X) chór wyjeżdża koncertować do Kanady. Agnieszka znana jest jako wulkan energii, ciepła i uśmiechu, z niegasnącym entuzjazmem. Bez trudu porywa do śpiewu i tańca, w jej towarzystwie po prostu „nie można wysiedzieć”. Prowadzi 3 chóry Gospel w Poznaniu, Suchym Lesie, które są zróżnicowane wiekowo. Do tej pory była już instruktorką kilkudziesięciu warsztatów gospel w Polsce. Agnieszka brała udział w programie TVP2 „Bitwa na Głosy” jako chórmistrz w poznańskiej drużynie MEZA oraz drużynie LIBERA, gdzie każdy z zespołów zajął III miejsce.
Zapisy oraz więcej informacji na: www.gospeljoy.pl

poznanskie_warsztaty_gospel_2015