Ojcostwo, macieżyństwo i dorastająca młodzież – Weekendowy Przegląd filmów w Dobrym Miejscu!

1 czerwca, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Weekendowy Przegląd filmów odbędzie się od 10 do 12 czerwca w Dobrym Miejscu na Dewajtis 3. Widzowie będą mogli obejrzeć 3 filmy dotyczące tematyki rodzinnej: Miód, Mamut, Sala samobójców. Po każdym filmie przewidziana jest dyskusja z zaproszonymi gośćmi. Na pytania dziennikarki Doroty Kołodziejczyk odpowiedzą:Małgorzata Nawrocka (autorka książek dla dzieci i młodzieży),Agata Puścikowska (dziennikarka Gościa Niedzielnego) i prof. dr hab. Kazimierz Korab (Tato Net, socjolog SGGW). Cena biletów na filmy wynosi tylko 10 zł. Bilety można kupić już godzinę przed filmem w sklepie Chrześcijańskie Granie.Więcej informacji o filmach i wydarzeniach w Dobrym Miejscu można znaleźć na stronie: www.dobremiejsce.org

 

 

 

10 czerwca (piątek), godz. 18:00, bilet 10 zł
,,Miód” w reż. Semih Kaplanoglu
po filmie zapraszamy na spotkanie z prof. dr hab. Kazimierzem Korabem z rady programowej Tato Net, socjologiem SGGW.
Tematem dyskusji będzie: intymność relacji ojciec – syn. 

Miód Ostatni z filmów w trylogii Semiha Kaplanoglu’a. Yusuf właśnie zaczął uczęszczać do szkoły podstawowej. Jego ojciec Yakup, pracuje zbierając miód w ogromnym lesie, który budzi w chłopcu grozę. Pewnego dnia Yusuf opowiada Yakupowi o swoim śnie, stanie się on ich wspólnym sekretem. Wkrótce mężczyzna zmuszony jest udać się po miód dalej niż zazwyczaj, a podczas jego nieobecności Yusuf przestaje się odzywać.

[youtube]z_JDG1PylTQ[/youtube]]
11 czerwca (sobota), godz. 18:00, bilet 10 zł
,,Mamut” w reż. Lukas Moodysson
po projekcji zapraszamy na spotkanie z red. Agatą Puścikowską z Gościa Niedzielnego. Prywatnie żoną i mamą aktywną zawodowo, autorką publikacji “Życiarysy”. Autorka niedawnej publikacji “Matki Polki”.
Tematem dyskusji będzie: Jak zapewnić najlepszą przyszłość dla naszych dzieci? Jak wybierać pomiędzy stabilizacją finansową rodziny a czasem spędzanym wspólnie z najbliższymi? 

Mamut – Mieszkające w Nowym Jorku szczęśliwe małżeństwo – Leo i Ellen, to zamożni ludzie oddani pracy zawodowej.
Ich siedmioletnią córką Jackie opiekuje się pochodząca z Filipin Gloria, która zarabia na utrzymanie pozostawionych
w ojczyźnie dzieci, za którymi rozpaczliwie tęskni. Tom, odnoszący sukcesy komputerowiec, podczas wyjazdu służbowego do Tajlandii poznaje młoda prostytutkę Cookie. Losy wszystkich bohaterów w zaskakujący sposób splatają się ze sobą.

[youtube]ATSlYcI8b-g[/youtube]
12 czerwca (niedziela), godz. 18:00, bilet 10 zł
,,Sala Samobójców” w reż. Jan Komasa
po projekcji zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Nawrocką żoną i mamą, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Czujna i wnikliwa obserwatorka życia rodzinnego. Jej artykuły na temat wychowania oraz  współczesnych zagrożeń w świecie realnym i wirtualnym czytać można w miesięczniku “Sygnały troski”.
Tematem dyskusji będzie: zagubienie w okresie dorastania, manipulacje emocjonalne i inne zagrożenia współczesnego świata. Czy jest jedna i w 100 procentach skuteczna recepta na uzdrowienie relacji z nastolatkiem? 

Sala Samobójców – Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, najładniejszą dziewczynę w szkole, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy i pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. „Ona” zaczepia go w sieci.
Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do „Sali samobójców”, miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze…

[youtube]0PCUZBYlI7g[/youtube]

ZA: www.dobremiejsce.org