Forum Filmów Nie-Zwyczajnych: “LOCKE”

Forum Filmów Nie-Zwyczajnych: “LOCKE”

1 czerwca, 2015 Wyłącz przez m.guzek

plakat_Locke_Dobre_Miejsce1200Na ostatni przed wakacjami pokaz filmowy zaprasza Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce mieszczące się przy ul.Dewajtis 3 na warszawskich Bielanach. Zapraszamy 6 czerwca o 18.00 na film pt “Locke”. Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW) DOBRE MIEJSCE wej. B; Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Sprzedaż biletów godzinę przed seansem w sklepie Chrześcijańskie Granie. Patronat nad wydarzeniem objął serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

LOCKE to historia jednego człowieka, który przez 90 minut trzymającego w napięciu filmu, zmagając się z czasem, rozwiązuje sprawy wydające się nie do rozwiązania. Ivan Locke ma idealną rodzinę, świetną pracę, a następnego dnia ma nastąpić ukoronowanie jego kariery zawodowej. Jeden telefon zmusza go do podjęcia decyzji która stawia wszystko na jednej szali. LOCKE to wyjątkowy film , który dosłownie wciska w fotel. W roli głównej Tom Hardy.

 

 

LOCKE przykuwa uwagę dramatyczną ludzką historią o tym jak życie jednego człowieka bezpowrotnie się zmienia w ciągu jednej nocy jadąc samochodem z Birmingham do Londynu. W trakcie jazdy, Ivan wykonuje kilka druzgocących telefonów do swojej żony Katriny (Ruth Wilson) i dwóch synów (Tom Holland i Bill Milner).

 

Ivan musi też poradzić sobie z telefonami od Bethan, kobiety z którą kiedyś pracował i telefonami z pracy, w tym od swojego szefa Garetha (Ben Daniels), który niechętnie, ale go zwalnia z pracy i od Donala (Andrew Scott), kolegi z pracy, który ma go zastąpić w najważniejszym wyzwaniu zawodowym, którego miał się podjąć Ivan.
W świetnych rolach drugoplanowych wystąpili, zdobywca nagrody BAFTA Andrew Scott znany z roli w serialu BBC, Sherlock i renomowany aktor telewizyjny I teatralny, Ben Daniels (Domek z Kart). Synów Ivana grają wschodzące gwiazdy, Tom Holland (The Impossible, How I Live Now) i Bill Milner (Son of Rambow, X Men First Class).

 

 

reżyseria: Steven Knight
scenariusz: Steven Knight
gatunek: Dramat, Thriller
produkcja: USA, Wielka Brytania. 2013
czas trwania: 1 godz. 25 min