Mobilne Muzeum Jana Pawła II w Dobrym Miejscu!

Mobilne Muzeum Jana Pawła II w Dobrym Miejscu!

28 września, 2014 Wyłącz przez m.guzek

MMJPII_Dobre_Miejse1600W dniach od 4 do 6 października do Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce w Lesie Bielańskim zawita jedyne w świecie Mobilne Muzeum Jana Pawła II. Ta ruchoma ekspozycja będzie jedyną w tym czasie ekspozycją m.in. rzeczy osobistych św. Jana Pawła II w Polsce. To ogromny wielotonowy samochód, z dużą kubaturą i rozwiązaniami muzealnymi XXI wieku o powierzchni wystawienniczej przekraczającej 62m2. Posiada klimatyzację i ogrzewanie. Zobaczymy np. takie eksponaty jak Brewiarz, różaniec Papieża, sutanna i piuska oraz zegar z rezydencji w Castel Gandolfo. Zapraszamy w godz. 9:00-13:00 14:00-18:00 przy ul. Kamedulska (róg Dewajtis 3) – vis’a’vis wejścia B Dobrego Miejsca.Więcej o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.dobremiejsce.org

 

 

Dobre Miejsce razem z partnerem strategicznym – UKSW i Mecenatem – ARTE Andrzej Welik w roku kanonizacji przybliża postać św. Jana Pawła II.

 

 

Projekt krakowskiego Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” pragnie upamiętniać osobę Ojca Świętego oraz promować Jego myśli i nauczanie. W tym celu osobiste pamiątki po Św. Janie Pawle II wraz ze zdjęciami i filmami o Jego życiu są udostępniane w specjalnie jedynym tego typu pojeździe w Polsce.Eksponaty zostały przekazane przez kard. Stanisława Dziwisza, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

 

Partnerem medialnym wydarzenia jest serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl.