33 kroki i 12/12 razem z Hiobem – najnowsza płyta już w Chrześcijańskim Graniu

33 kroki i 12/12 razem z Hiobem – najnowsza płyta już w Chrześcijańskim Graniu

6 grudnia, 2014 Wyłącz przez mateo

HIOB - 33 kroki i 12/12Po bardzo dobrze przyjętej debiutanckiej płycie “Styl Południowo – Wschodni”, krakowski raper Tomek HIOB Karenko kazał długo czekać na nowy krążek. Co prawda oficjalna radiowa premiera miała miejsce w październiku, to właśnie dzisiaj płyta “33 kroki i 12/12” trafia do sprzedaży. Zapraszamy do Chrześcijańskiego Grania.

 

Najnowsze dziecko rapera Hioba, przynosi powrót do korzeni. Więcej śpiewu, więcej gitar i nieco reggae. Płyta “33 kroki i 12/12” to podsumowanie 34 lat życia. Rapowane kawałki coraz częściej przeplata śpiew. Musimy przyznać, że całość brzmi bardzo dobrze. Warto było czekać.

 

Płyta pojawia się dopiero teraz, gdyż Tomek chciał aby płyta promowała akcję “Świeć przykładem” – do każdego egzemplarza „33 kroki i 12/12” otrzymacie specjalną opaskę odblaskową. Zapytacie dlaczego? “Jako kierowca i jako pieszy niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją nagle „wydobywającego się spod ziemi” człowieka w środku nocy, ubranego na czarno, o promilach we krwi już nie wspominając” – mówi Hiob. – “Uważam, że przepis który zobowiązuje pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym do noszenia elementów odblaskowych jest jak najbardziej potrzebny i nie powinien być martwym przepisem. Stąd ten pomysł” – dodaje.

 

Ma to także drugie, chrześcijańskie dno – “Chodzi też o promowanie postawy świadectwa i dobrego przykładu dla innych. Celem jest świętość. Jeśli mamy zmieniać Świat, Ojczyznę i nasze otoczenie, to najlepiej zacząć od siebie” – wyjaśnia Hiob.

 

Kup już dzisiaj swój egzemplarz płyty Hioba “33 kroki i 12/12” w naszym sklepie >>>

 

Chyba będzie to już tradycja, że płyty Hioba wyróżniają się niebanalną grafiką. Poprzednia była prezentacją techniki “karambolizacji przestrzeni” ręki Łukasza Siatkowskiego, niepełnosprawnego artysty, który cienkopisem wykonuje niesamowite rysunki. Tym razem za całość oprawy graficznej płyty odpowiedzialny jest Sebastian Kaczmarski. Stworzył piękne grafiki nie tylko na okładkę i płytę, ale też do książeczki. Pastelowe kolory i ciekawa symbolika powodują, że muzyka i rysunek tworzą spójną całość.

Hiob - 33 kroki i 12/12 grafika booklet

autor: Sebastian Kaczmarski – z książeczki do płyty “33 kroki i 12/12

 

Polecamy i zapraszamy do słuchania!

 

Spis utworów:
1. Inspiratum (scretch: Pan Zimna Łapa)
2. G.O.D
3. F.A.K (feat. Lucy)
4. Pif -Paf (cuty: Dj Freezby)
5. Trzech Muszkieterów
6. Depresja
7. 13 (cuty: Pan Zimna Łapa)
8. 33 kroki i 12/12
9. Spiritual Rap (feat. Wieczny, scretch: Dj Wake Up)
10. Niedzielna Piosenka

BONUS:
11. Pif – Paf (Acoustic Live Radio RDN)