33 kroki – Hiob nagrywa nową płytę. Raport ze studia.

33 kroki – Hiob nagrywa nową płytę. Raport ze studia.

23 maja, 2014 Wyłącz przez mateo

 

Hiob rozpoczyna nagrywanie nowej płyty. Będzie nosiła tytuł 33 kroki. Do studia KWART wkroczył 22 maja 2014, w dzień św. Rity – mamy nadzieję, że na jesieni będziemy mogli posłuchać efektu finalnego.

 

Znamy już singiel 33 kroki z nadchodzącej płyty, a wczoraj raper udostępnił pierwszy filmik ze studia. W nagraniu możemy podsłuchać fragmentu kolejnego utworu. Zapowiada się smakowicie.

 

Tomek “Hiob” Karenko debiutował w 2013 płytą “Styl Południowo – Wschodni”, która została bardzo ciepło przyjęta przez rynek muzyczny. Wtedy też wziął udział w Koncercie Debiuty. Zaś podczas jesiennego Festivalu Chrześcijańskie Granie 2013 na warszawskiej Woli odbyła się premiera singla z nowej płyty – 33 kroki.  W 2014 roku został ambasadorem Debiutów 2014. W związku z tym odbyła się mini-trasa Debiuty Tour, podczas której Hiob promował ideę promocji młodych, utalentowanych muzyków. Telewizja Trwam nagrała też poruszające świadectwo jego życia i nawrócenia…

 

Jego debiutancką płytę kupisz TUTAJ

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iY7ZX-9nYgY[/youtube]

 

Tomek Karenko grał w takich kapelach jak Signum Fidei (rock), Aaron (hardrock), Strefa Pracy Żurawia (acoustic), Nibyland Sound System (roots reggae), Los Karenos (cover pastiche band). Hiob to powrót to chrześcijańskiego przekazu, odpowiedź na Boże wezwanie, spełnienie tęsknoty. Zrodził się on z obumarłego ziarna, jakim była strata dziecka w grudniu 2010. Wtedy ujście bólu, cierpienia i refleksji nad życiem znalazło się w tekstach, które kolejno powstawały. Współpraca z Marcinem „Bystrym” Bystrzyckim zaowocowała nagraniem 6 kawałków w ŁanTuFree Studio grudniem 2011 roku. Współpraca z Arkadiem, raperem z Nowego Sącza, to kolejne utwory na płytę. Płyta mimo, że zanurzona w nurcie h-h posiada perełki w zgoła odmiennych gatunkach muzycznych.

 

Na koniec nagranie live z koncertu radiowego w RDN Małopolska

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=I4LL-sQwuLk[/youtube]