NEW LIFE M. – “Tylko Ty i ja”: premiera płyty 18 maja 2013!

24 kwietnia, 2013 Wyłącz przez m.guzek

 Dwa miesiące temu pojawił się album z piosenkami roku Ruchu Światło-Życie. 18 maja premiera nowego krążka „Tylko Ty i ja”. New Life’m realizuje ambitny plan na ten rok: warsztaty, koncerty i wydanie dwóch płyt.

 

Modlitwa, wspólnota, radość – te trzy słowa oddają charakter płyty „Tylko Ty i ja”.   Żywe, pełne energii piosenki są wyrazem modlitw i ukierunkowane na wspólnoty. Jak mówi gitarzysta zespołu – Robert Cudzich: „Główną intencją tworzenia piosenek na płytę „Tylko Ty i ja” była ich przekładalność na jak najszerzej rozumianą modlitwę. Płyta może stanowić tło do modlitwy, jak również poprzez swoja prostotę może być wykorzystana do nauki nowych piosenek na pielgrzymki, spotkania modlitewne czy w niektórych przypadkach na oprawę liturgiczną.”

 

 
Joachim Mencel – jeden z producentów muzycznych albumu – dodaje: „Elementów jazzowych na tej płycie, no niestety nie będzie.” To prawda, nowe piosenki New Life’m to bardziej gitarowe brzmienie, proste dźwięki i jednogłosowy chór symbolizujący śpiewający lud Boży. „Wszystko na chwałę Boga” – mówi Marcin Pospieszalski – współproducent muzyczny krążka „Tylko Ty i ja”.

 
W nagraniach uczestniczył zespół New Life’m w składzie: Agnieszka Musiał /vocal/, Robert Cudzich /gitara/, Piotr Jankowski /perkusja/, Joachim Mencel /fortepian, Rhodes/, Marcin Pospieszalski /bas, skrzypce/. Ponadto na płycie usłyszymy gościnnie Sławka Kosińskiego na gitarze oraz Chór Joyful Voice pod kierownictwem Agnieszki Kiepuszewskiej. Na krążku znajdzie się 15 piosenek autorstwa członków zespołu oraz dwóch wyjątkowych dla New Life’m osób: Beaty Mencel i Lidii Pospieszalskiej.
Od maja New Life’m będzie na koncertach grał materiał z nowej płyty, a w październiku zespół planuje specjalną trasę koncertową promującą album „Tylko Ty i ja”
Wydawcą i dystrybutorem krążka „Tylko Ty i ja” jest Bonart Management.

 

[youtube]http://youtu.be/wyj596_mUCQ[/youtube]