Płyta “Piękna Pani” – popularne pieśni na nowo odkryte!

Płyta “Piękna Pani” – popularne pieśni na nowo odkryte!

25 października, 2014 Wyłącz przez mateo

Piękna Pani - okładka płytyPopularne pieśni pielgrzymkowe i modlitewne — „Piękna Pani o smutnym obliczu”, „Ufamy – Królowo”, „Teraz jest czas” — po 33 latach doczekają się pierwszego oficjalnego wydania autoryzowanego przez twórczynie muzyki i tekstów. Dotychczas pieśni były anonimowe. Liczne przekształcenia, jakim poddane zostały pieśni w tradycji ustnej skłoniły autorkę tekstów do opublikowania oficjalnych wersji w formie płytowej. Premiera płyty 16 listopada 2014 na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Płyta ukaże się w 33 rocznicę powstania pieśni do Matki Bożej Licheńskiej pt. „Piękna Pani o smutnym obliczu”. Autorkami pieśni popularnej od lat 80-tych minionego stulecia są: Maria Kiepuszewska (słowa) i Grażyna Maciejewska (muzyka).

 

KUP PŁYTĘ PIĘKNA PANI NA WWW.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

Teksty znajdujące się na płycie „Piękna Pani” są osobistą modlitwą autorki, która pielgrzymowała do wielu sanktuariów maryjnych m.in. do Lichenia, Ostrej Bramy, Różanegostoku, Jasnej Góry. Pieśni przenikały do ruchu pielgrzymkowego. Rozbrzmiewały nie tylko w całej Polsce ale także na świecie. Po przeszło 30 latach utwory zostały spisane w nutach na podstawie archiwalnych nagrań i zarejestrowane przez młode pokolenie wykonawców: córkę autorki i jej męża.

 

Płyta ukaże się pod naszym patronatem. Będzie można kupić ją też w naszym sklepie.

 

Na albumie oprócz pieśni dedykowanych Matce Bożej (m.in. „Ufamy – Królowo”, „Do Matki Bożej Ostrobramskiej”, „Matka Ratunkiem nam”) znajdują się pieśni modlitewne („Prowadź mnie Panie drogą swą”, „Król wolności”, „Ja jestem chlebem żywym” i religijno-patriotyczne („Słowa Matki”, „Słowa Pana”). Pieśni pielgrzymkowe szczególnie zapisały się w historii: „Opowiedź Pana Serc”, „Podnieśmy swe ręce” czy „Teraz jest czas”. Ta ostatnia zawierająca w refrenie słowa papieża Jana Pawła II Otwórzmy drzwi naszych serc Chrystusowi wykonana została przez grupę polskich pielgrzymów na audiencji u papieża w roku 1983 i transmitowana była przez Radio Wolna Europa.

 

Płyta zawiera 19 utworów: 15 pieśni, 3 wersje instrumentalne pieśni oraz bonus track „Teraz jest czas” duet Agnieszki Kiepuszewskiej z Krzysztofem Kiepuszewskim. Autorką tekstów na płycie „Piękna Pani” jest Maria Kiepuszewska, muzykę skomponowały: Grażyna Maciejewska i Agnieszka Kiepuszewska. Autorem aranżacji jest Nikola Kołodziejczyk.

 

 

Wykonawcy na płycie „Piękna Pani”: Agnieszka Kiepuszewska — śpiew, oraz Nikola Kołodziejczyk — fortepian. Krzysztof Kiepuszewski zaśpiewał gościnnie w dwóch utworach. Album został zarejestrowany w Słupsku, w rodzinnym domu państwa Kiepuszewskich w dniach 15-17 lipca 2014 roku. Realizacją nagrań, miksem i masteringiem zajął się Kris Górski z firmy AudioPlanet Group.

 

Koncerty związane z premierą płyty „Piękna Pani” odbędą się w słupskich kościołach.

 

8 listopada godz. 18.40 kościół pw. Maksymiliana M. Kolbe
9 listopada godz. 13.00 kościół pw. Św. Jacka
9 listopada godz. 16.30 kościół Mariacki

 

Piękna Pani - foto z nagrania

fot. Marcin Golik kreatywnie.org