Subiektywne. Osobiste. TOP1 roku 2013 – magda.lena frączek

26 stycznia, 2014 Wyłącz przez mateo

top1_banner_magdaNasze podsumowania trwają. Ponieważ takich dużych jest mnóstwo, chcieliśmy coś małego, bardziej osobistego. Bo chcemy poznać bardziej. Może mniej, ale lepiej. Dlatego poprosiliśmy kilka osób – mniej lub bardziej znanych aby powiedziały nam o piosence roku 2013. Takiej ULUBIONEJ, NAJLEPSZEJ i TKWIĄCEJ najbardziej w głowie i sercu. Jako trzecie, prezentujemy Wam subiektywne, osobiste TOP1 wg. magda.leny frączek.

 

Magda Frączek – Dziewczyna z Raciborza. Kobieta/debiut. Wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Roczniki 1989. Przez siedem lat tworzyła muzykę jako front zespołu Love Story, z którym nagrała dość kontrowersyjną płytę pt. Talitha kum. Zespół zwyciężył też w Koncercie Debiuty 2011 oraz otrzymał Złoty Krążek 2012 za najlepiej sprzedającą się płytę w naszym sklepie.

 

W 2013 roku zadebiutowała autorskim albumem pt. Effatha. Młode, pokorne zapiski, które brzmią jak piosenki. Effatha (tzn. otwórz się) to 11 Kobiet w piosenkach. Album ma charakter koncepcyjny, tzn. każdy utwór nosi imię jednej kobiety, co ściśle wpływa na brzmienie i przebieg zagranej i zaśpiewanej historii. Chciała muzycznie (bo tak ma naturalnie) uwiecznić moment, gdy wewnętrznie zrozumiała, że jest Kobietą i Kobiety zaczęła rozumieć. Wbrew obiegowym opiniom, Kobietą jest się zawsze, tylko czasami o tym zapomina.

 

A subiektywnym, osobistym TOP1 Magdy w zeszłym roku był…

 

Asgeir – “Going Home”

 

“Zastanawiałam się i doszłam do wniosku, że to właśnie ta piosenka naprawdę mnie dotknęła. Jest to utwór islandzkiego kompozytora, Asfeira Trausti. Opowiada o powrocie do Domu, o tęsknocie. Dla mnie jest to tęsknota za Wiecznością.” – napisała Magda.

 

Domie, wracam do domu
Mój umysł już tam jest
Tak, mój umysł jest

 

światłem, jesteś ze mną w ciemności
oświetl moją drogę w nocy
pozwól swoich światłem świecić

 

Teraz, to brzemię przeważa mnie w dół
Najcięższe z nich
powala mnie na ziemię w tym momencie na

 

Rosę, która błyszczy na ziemi
Błękitne góry wynurzają się powyżej
Błękitne góry wynurzają się i ja

 

Idę sam, jedno życzenie
nigdy nie zostanie zapomniane
Nigdy nie zapominaj, że

 

Długa jest droga do przodu
i choć moje ciało oponuje
i mam daleką drogę przed sobą
Wiem, że idę do domu
Wiem, że idę do domu
Wiem, że idę do domu
Wiem, że idę do domu
Wiem, że idę do domu.

 

[youtube]http://youtu.be/weyENZESVL4[/youtube]

 

Płyty Magdy dostaniecie w naszym sklepie – TUTAJ.

Do zobaczenia! Już wkrótce na Chrześcijańskim Graniu znajdziecie kolejny TOP1.