Jacek Pulikowski i o. Zdzisław Wojciechowski…o ojcostwie

3 maja, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Już 4 czerwca o 18.00 odbędą się kolejne Warsztaty Dobrego Życia pt. „Ojciec – reaktywacja”. Sobotnie spotkania przeznaczone są nie tylko dla małżeństw, ale także dla tych, którzy przygotowują do niego lub są zainteresowani tematyką małżeńską. Gośćmi dziennikarki Radia Warszawa Anny Jakubczyk Muchy będą: Jacek Pulikowski i o. Zdzisław Wojciechowski SJ na co dzień zajmujący się tematyką ojcostwa.

 


Niektórzy tatusiowie, choć przebywają w rodzinie, niejako „zawiesili” swą działalność. Chcemy ich na nowo uaktywnić i pobudzić do działania. Podczas spotkania goście będą próbowali odpowiedzieć na pytania:Jakie są zadania taty? Jaką rolę w ojcostwie odgrywają matki?Jak stać się idolem swojego dziecka? Czy obowiązkiem ojca jest bycie przewodnikiem w wierze swoich dzieci? Jaka jest zależność między relacją z tatą a postrzeganiem Boga jako Ojca?

 

Jacek Pulikowski w książce „Jak wygrać ojcostwo? – instrukcja obsługi” pisze: „Dziecko nie potrzebuje tatusia kumpla pozwalającego na wszystko i regulującego rachunki dziecięcej nieodpowiedzialności. Dziecko do swego wzrostu potrzebuje mądrego przewodnika, nauczyciela, opiekuna, doradcy i wymagającego przyjaciela.”

Bilety na spotkanie w cenie 15 zł. można zakupić godzinę przed spotkaniem w sklepie Chrześcijańskie Granie, Dewajtis 3, w Warszawie oraz on – line:kup bilet. Więcej informacji można znaleźć na: www.dobremiejsce.org i www.pogotowiemalzenskie.