Nowość! NEW LIFE’m z płytą nie tylko dla wspólnot..

25 maja, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Na www.chrzescijanskiegranie.pl w  sprzedaży pojawiła się nowa płyta zespołu New Life’m „Tylko Ty i ja”. 15 autorskich piosenek, które mogą być wykorzystywane na spotkaniach wspólnotowych.  Po ostatnim studyjnym albumie „Szukam domu” wiele środowisk oczekiwało nowych modlitewnych utworów New Life’m. „Tylko Ty i ja” – to właśnie taki krążek, jest zapisem modlitw muzyków New Life’m. Na płycie znajduje się 15 zróżnicowanych utworów i zapewne każdy odnajdzie coś dla siebie.

 

Płytę Tylko Ty i Ja kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Jak mówi x. Henryk Bolczyk „Ma wyraźne dwie części: spokojną, bardziej medytacyjną oraz drugą część żywą, z dobrym tempem, bogatą instrumentalizacją”. Płyta ma zdecydowanie charakter modlitwy, a piosenki przeznaczone są do wykonywania w wspólnotach, kościołach. Dlatego też w książeczce dołączonej do płyty znajdują się teksty wszystkich piosenek z akordami. Premiera nowy utworów miała miejsce w dniach 16-18 maja w Częstochowie, gdzie zespół posługiwał podczas Kongresu Odnowy w Duchu Świętym.

 
Nad całością produkcji muzyczne czuwał duet: Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski. Poza producentami w nagraniach uczestniczyli oczywiście także Agnieszka Musiał, Robert Cudzich, Piotr Jankowski oraz goście: Sławomir Kosiński i chór Joyful Voice. Mix i mastering robił czołowy polski realizator Wojtek Przybylski, a miało to miejsce w studio im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce.

 
Wydawcą i dystrybutorem albumu „Tylko Ty i ja” jest Bonart Management. Patronem medialnym płyty jest Chrześcijańskie Granie!

 

 

[youtube]http://youtu.be/vlfCiDfWJyc[/youtube]

 

Wypowiedzi o nowej płycie NEW LIFE’m:

Z niecierpliwością czekałem na kolejną płytę zespołu New Life M.  Przyznam, że zaskoczyła mnie prostotą i oszczędnością formy. To nowość, ale czy można się dziwić, że w ich muzyce jest “nowe życie”?  Co więcej, jestem przekonany, że w pełni wybrzmi to dopiero na koncertach!
o.Tomasz Nowak OP

 

Płyta zdecydowanie zyskuje przy kolejnym kontakcie; przy bogactwie warstwy muzycznej jest lekka, delikatnie zaprasza w rejony, gdzie dusza czuje się dobrze. Była moją towarzyszką w długiej podróży wśród świeżej zieleni wczesną wiosną i doskonale zrymowała się z radosnym pięknem budzącego się na nowo świata, łagodnie wprowadzając duszę spragnioną życia w uwielbienie dla Stwórcy tych wszystkich wspaniałości.
Dariusz Kowalski /aktor/

 

Program Trzeci Polskiego Radia i studio im. Agnieszki Osieckiej. …to tam po raz pierwszy  usłyszałem  dźwięki do nowej płyty zespołu New Life’m. Słuchając, pomyślałem że wystarczy zmienić  teksty na język angielski i  świat doczeka się nowych przebojów.
Minęło trochę czasu i zrozumiałem, że tutaj nie chodzi o granie przebojów. Ta bardzo dobra  muzyka, połączona z głębokim i mocno religijnym tekstem została ofiarowana celom o wiele wyższym, niż zdobywanie próżnej popularności.Mirek Kowalik /kontrabasista Raz Dwa Trzy/

 

New Life’m śpiewa o radości wiary i tęsknocie do Boga. Ta muzyka to nie tylko świadectwo artystów, ale również świadectwo niegasnącej żywotności kultury chrześcijańskiej.
Marek Jurek /polityk, Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej/

 

Odsłuchałem nową płytę New Life’m „Tylko Ty i ja”. Podoba mi się. Ma wyraźne dwie części: spokojną, bardziej medytacyjną oraz drugą część żywą, z dobrym tempem, bogatą instrumentalizacją. Wszędzie w treści dominuje Boże Słowo, albo wprost, albo w pewnej konwencji czytelnej poezji. Myślałem o przeznaczeniu tej płyty. Chyba jednak koncert! Muzyka (chociaż nie powinienem się jako niefachowiec wypowiadać) perfekcyjna. Uroda pod każdym względem ma utwór „Taniec na cześć Boga”. Brzmi w niej coś specyficznego, nazywam to andaluzyjsko, albo (wg.papieża) argentyńsko. Cieszę się obecnością Bożych myśli w nagraniach. Mogą wspomagać wiele ludzkich spotkań, w tym i religijno-medytacyjnych.
x. Henryk Bolczyk

 

Nie byłem nigdy wielkim fanem polskiej muzyki gospel. Aż do chwili, gdy dostałem nowy krążek zespołu NEW LIFE’M. Płyta “Tylko Ty i ja” jest porywająca. Prawdziwa muzyka dla duszy. Przynosi radość i ukojenie. A możliwości wokalistki Agnieszki Musiał są naprawdę imponujące. Gorąco polecam.
Bogdan Rymanowski /dziennikarz/

 

Płyta “Tylko Ty i ja” urzekła całą naszą rodzinę swoją lekkością, radością i … wspaniałymi tekstami. Bezpośrednia forma rozmowy z Bogiem-modlitwa, opatrzona ciekawą i bogatą warstwą muzyczną poruszyła nasze serca i wlała w nie wiele słońca. Kiedy wracam z pracy zakorkowanymi ulicami Warszawy, właśnie tego potrzebuję- radosnej refleksji nad Bogiem-Jezusem, który jest moim sensem i życiem. Wielkie dzięki!
Piotr Herman / dyrektor zarządzający MATERNA Communications/

 

Tylko Ty i ja. Doskonały zestaw piosenek uwielbienia. Płyta świetna muzycznie i znakomita tekstowo. Większość tych pieśni z pewnością zagości na niejednym spotkaniu modlitewnym. New Life’m po raz kolejny zaprasza nie tylko na muzyczną ucztę, ale do wspólnej modlitwy. Ty i ja – dla nas – każde kolejne słuchanie staje się osobistą modlitwą. Dzięki!”
Milena i Patryk Sławińscy /Wodzirej Collective/

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=htsityLz0Cc[/youtube]