Koncert Debiuty 2013 im. Moniki Brzozy – już za miesiąc!

15 marca, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Za miesiąc, 14 kwietnia w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach odbędzie się III edycja koncertu DEBIUTY im. Moniki Brzozy. Konkurs ma na celu promocję młodych zespołów grających muzykę chrześcijan. W tegorocznej edycji wystąpią: Hiob, Kanaan i Kuba Kornacki, Twoje Niebo oraz zwycięzcy Debiutów 2012: StronaB.

 

Koncert poprowadzi Łukasz Sośniak z GospelBox. Na stronie www.koncertdebiuty.pl można otrzymać bezpłatne zaproszenia na koncert DEBIUTY 2013. Aby nabyć wejściówkę należy wcześniej wypełnić formularz zgłoszenia. Zaproszenia będzie można odebrać w sklepie Chrześcijańskie Granie, przy ul.Dewajtis 3.

 

Czytaj o koncercie 2 tm 2,3 >>>

 

Koncert DEBIUTY jest kontynuacją koncertów MŁODZI BENEDYKTOWI XVI, które w latach 2006 – 2010 odbywały na warszawskich Bielanach. Pierwsza edycja odbyła się 21 maja 2011 roku. Na scenie wystąpiły zespoły:Anielsi, Love Story, Pora Wiatru i Surr – Exit. Nagrodę publiczności za piosenkę Talitha Kum otrzymał zespół Love Story, natomiast nagroda jury powędrowała dla zespołu Anielsi z Lubaczowa. W ubiegłorocznym konkursie nagrodę jury i publiczności otrzymał zespół StronaB. W tym roku patronką wydarzenia została śp. Monika Brzoza – ewangelizatorka i twórczyni portalu jezus.waw.pl.

 

 

 

Zespoły, które zagrają w konkursie:

 

Twoje Niebo – zespół powstał 2009 roku w Przemyślu. Tworzą go „licealiści, studenci i trochę wcześniej urodzeni”. Jest ich około czterdziestki – wokalistów i instrumentalistów. Twoje Niebo zdobyło Grand Prix na XIX Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA w Siedlcach oraz III miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej MARANATHA w Świdniku. W ubiegłym roku zespół wydał swój debiutancki krążek „Dzień po dniu”.

 

Hiob czyli Tomek Karenko – nie zawsze tworzył hip-hop. Z muzyką żyje blisko od ponad 10 lat – znane mu są klimaty rockowe, hard rockowe, grał też reggae. Teraz, jak sam mówi, Bóg skierował go w stronę stylistyki hip-hopowej. I wiedział, co robi – jak to On ma w zwyczaju wiedzieć. Trwają prace nad pierwszą płytą „Styl Południowo – Wschodni”, która swoją premierę będzie miała 2 maja 2013. Oprócz tego, że Tomasz tworzy muzykę, jest mężem i ojcem oraz na co dzień zajmuje się pracą jako terapeuta osób niepełnosprawnych.

 

Kuba Kornacki i Kanaan – zespół w ubiegłym roku wydał maxisingel “Tato”. Kanaan obecnie pracuje nad płytą długogrającą pod tym samym tytułem. Autorem tekstów i muzyki jest Kuba Kornacki, który również śpiewa. Grupę współtworzą również: Maciej Afanasjew – aranżacje, skrzypce, Grzegorz Nadolny – kontrabas, gitary basowe, Cezary Paciorek – akordeon, instrumenty klawiszowe, Szymon Damięcki – gitary akustyczne, elektroakustyczne i solowe, Waldemar Franczyk – instrumenty perkusyjne i wielu innych. Zespół porusza się w bardzo rozległej stylistyce utworów – poczynając od popowych i funkowych akcentów, poprzez utwory bliżej reagge, muzykę świata i brzmienia folkowe, łączące różne tradycje etniczne z symfoniczną fakturą, inspirowaną muzyką filmową Hansa Zimmera.

 

GWIAZDA WIECZORU:

StronaB – Gwiazda tegorocznego konkursu DEBIUTY 2013, laureaci DEBIUTÓW 2012, zdobywcy Złotego Krążka na Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Czy to mało? Wtedy też ukazała się ich debiutancka płyta – Dwa jabłka na czereśni, a w grudniu tytułowy utwór wskoczył na pierwsze miejsce listy przebojów Muzyczne Dary, gdzie do tej pory utrzymuje się w pierwszej dziesiątce. Zespół mówi o sobie, że po ludzku nie powinien istnieć, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Pochodzą z małej miejscowości Jeziorzany na Lubelszczyźnie, gdzie – jak to bywa w wielu podobnych miejscowościach – trudno o dobry start dla młodych. Kościół i parafia, albo bary i sklepy z piwem – to wszystko, co mieli do wyboru. Dla młodych gniewnych to nie był atrakcyjny zestaw. Aż zjawił się w ich życiu „Boży człek” – ks. Arsen, „ksiądz z powołania, perkusista z zamiłowania, człowiek renesansu i wariat Boży w jednym”. Od niego zaczęła się muzyka, swoją miłością do niej przyciągnął młodych do Kościoła, z którym nie było im do tej pory po drodze.

 

 

Zaczęło się inne życie, próby, ćwiczenia, warsztaty, rekolekcje – powoli wtapiały się w codzienność. Bóg prowadził swoje owieczki w sobie tylko znanym kierunku aż doprowadził do powstania projektu, który teraz możemy słuchać i oglądać jako StronaB.

 

Wpłaty na rzecz koncertu Debiuty można dokonywać na konto:

Fundacja Uwolnij Marzenia, ul. Żytnia 32/13, 01-191 Warszawa:
58 1240 6292 1111 0010 4884 4065 z dopiskiem: koncert Debiuty.

 

SPONSORZY KONCERTU DEBIUTY 2013: księgarnia Tolle.pl, Michalkondrat.pl, ZEC Wołomin, Urząd Dzielnicy Żoliborz

PATRONI MEDIALNI KONCERTU DEBIUTY 2013: Gość Niedzielny, Wiara.pl,Radio Warszawa 106,2 FM, lista Przebojów ‘Muzyczne DarY’, Gospel Box, Lista z Mocą -Debiuty i nie tylko, www.Bosko.pl, Radio Er, Rdn Małopolska, Podlasie24, Radio Podlasie, Gloria24.pl, SWK.pl

ORGANIZATORZY KONCERTU DEBIUTY 2013: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, fundacja „Uwolnij Marzenia|” ,sklep „Chrześcijańskie Granie”.

 

KONCERT DEBIUTY 2012 – RELACJA:

[youtube]bnoCc-UwGDE[/youtube]

 

Oficjalny funpage:

www.facebook.com/koncertdebiuty

Oficjalna www:

www.koncertdebiuty.pl