Imieniy Ziutka – koncert w Otwocku (19 marca 2013)

16 marca, 2013 Wyłącz przez m.guzek

W dzień imienin Józefa, 19.03.2013 o godz. 20:00  zapraszamy na koncert “Ziutkowi na imieniny”. Wydarzenie odbędzie się w  Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Poniatowskiego 10 w Otwocku. Zagrają i zaśpiewają: Zespół TCz. w składzie: Tomek Budzyński(Armia) – wokal, Darek Budkiewicz (DePress) – bas, Frantz(Armia) – gitara, Amade – perkusja oraz Małgorzata Godlewska – (kontralt) i Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy.  Będzie nowa muzyka i nowe aranżacje znanych i nieznanych wierszy Józefa Szczepańskiego, mariaż rocka ze starą warszawską nutą. Do słów Ziutka muzykę skomponowali: Tomasz Budzyński, Andrzej Dziubek, Małgorzata Godlewska, Weronika Kowalska. Ten niepowtarzalny koncert promuje płytę “Wspomnij Ziutka”, na której jako bonus znalazły się również “Pałacyk Michla” w wykonaniu Armii i “Czerwona zaraza” Depress.

 
Koncert w Otwocku stawia sobie również inny cel. Będzie okazją do wsparcia Oddziału Noworodkowego Powiatowego Centrum Zdrowia w zakupie bardzo potrzebnego sprzętu – lampy do fototerapii łóżeczkowej. Na ten cel fundacja Sztafeta przekaże dochód ze sprzedanych koszulek okolicznościowych. Planowana jest również zbiórka do puszek. Więcej informacji o koncercie wkrótce na stronie www.fundacjasztafeta.pl oraz www.ziutkowinaurodziny.pl.

 

 

Józef Szczepański ps. “Ziutek” to  powstaniec warszawski, autor słów m.in. do najsłynniejszej powstańczej piosenki “Pałacyk Michla”. Pozostawił po sobie kilkanaście wojennych wierszy, humorystycznych i poważnych,  świetnie nadających się do opracowania muzycznego. Ten walor został wykorzystany przy projekcie Fundacji Sztafeta, którego pierwszym etapem był koncert “Ziutkowi na urodziny” w Muzeum Powstania Warszawskiego w listopadzie 2012 –  ważne artystyczne wydarzenie łączące pokolenia, wypełniające salę po brzegi zarówno starszą jak i młodszą widownią. Obejrzało go ponad 800 osób.