WIELKI POST: Misterium Męki Pańskiej w Warszawie i Poznaniu

21 marca, 2012 Wyłącz przez m.guzek

Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu odbędzie się tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową 31 marca 2012 r., o godz.20.00.Tydzień wcześniej 24 marca o 19.00 Misterium odbędzie się w Warszawie na Pl.Piłsudskiego. Misterium po raz drugi raz odbędzie się w stolicy. W ubiegłym roku na Torze wyścigów konnych na Służewcu obejrzało je kilkadziesiąt tysięcy osób.

 

W Misterium tradycyjnie po scenie zmartwychwstania Jezusa Chrystusa nastąpiPapieska scena finałowa wraz z udziałem tancerzy. Nabierze ona szczególnego charakteru w Warszawie, kiedy zostanie przedstawiona na Placu Piłsudskiego. To właśnie na tym placu, który nosił nazwę “Plac Zwycięstwa”; w 1979 r.podczas I wizyty w Ojczyźnie Jan Paweł II wypowiedział pełne Mocy i ważne słowa: “Niech zstąpi Duch Twój!”, które od tylu lat rozbrzmiewają w finałowej scenie Misterium. Nabierze ona zapewne wyjątkowego charakteru.

 
Misterium trwa 80 minut. Wstęp wolny!Przewozy Regionalne tak jak w ub.roku są Oficjalnym Przewoźnikiem Misterium w Poznaniu i Warszawie. Obowiązuje w tych dwóch miastach promocja “Powrót gratis!”

 

 

Więcej informacji można znaleźć na:www.misterium.eu