Festival: Gala Złote Krążki 2012 – relacja!

13 listopada, 2012 Wyłącz przez m.guzek

Pierwsze wydarzenia Festivalu za nami. W sobotę 10 listopada odbył się Mazowiecki Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej, a o 18.00 podczas koncertu galowego rozdane zostały Złote Krążki 2012. Można by powiedzieć – było, minęło. Nie tym razem! Koncert na długo pozostanie w pamięci.

 

 

 

Z niewielkim opóźnieniem StronaB jako pierwsza pojawiła się na scenie. Mimo iż pierwszym zawsze jest trudniej, po chwili pod sceną pojawiła się grupka publiczności skacząc w rytm energetycznego rockowego grania.

Zespół zagrał kilka kawałków z najnowszej płyty, którą już tylko dni dzielą od premiery. Znalazł się wśród nich przebojowy singiel – Dwa jabłka na czereśni, coś bardziej lirycznego jak – Po prostu, czy też czadowe – 2TM 1-4.

 • Złote Krążki 2012 - StronaB
  Złote Krążki 2012 – StronaB
  Tak prezentowała się StronaB podczas koncertu galowego Złote Krążki 2012

  Zobacz zdjęcia »

 

Zaraz po nich na deskach sali koncertowej Dobrego Miejsca pojawił się Arkadio – raper, freestylowiec, który na swojej ostatniej płycie – Najlepsze przed nami – opowiada o postawach chrześcijanina w życiu na konkretnych przykładach, takich jak: Brian Welch, Nicki Cruz czy Tomasz Adamek.

Już na początku Arkadio rozpoczął jako rasowy freestylowiec nawijając ad hoc rymy wraz z publicznością. Potem wyśpiewał dlaczego „ale” warto wywalić ze słownika. Poznaliśmy też historię życia i nawrócenia gangstera Nickiego  Cruza. Dzięki niesamowitemu kontaktowi publicznością, nie minęło wiele czasu, a sala śpiewała razem z nim.

 • Złote Krążki 2012 - Arkadio
  Złote Krążki 2012 – Arkadio
  Fotosy z koncertu galowego Złote Krążki 2012 podczas Festivalu Chrześcijańskie Granie.

  Zobacz zdjęcia »

 

Pozytywnie nakręceni czekaliśmy na ostatnią gwiazdę wieczoru – Love Story. I tutaj też nie przeżyliśmy zawodu. Magda Frączek wraz z zespołem opowiedziała nam historie kobiet na podstawie tych biblijnych. O tym bowiem będzie opowiadała kolejna płyta zespołu. Nadal jest o miłości – tylko inaczej. Dojrzalej. Nadal jednak pełnej pasji i opowiedzianej pięknym mzucznym językiem.

Nie zabrakło też znanych i lubianych przebojów – Mayday, Talitha Kum czy Miłość w czasach popkultury. Porywająco i różnorodnie.

 

 • Złote Krążki 2012 - Love Story
  Złote Krążki 2012 – Love Story
  Koncertowe zdjęcia z występu Love Story podczas Festivalu Chrześcijańskie Granie.

  Zobacz zdjęcia »

I gdy wszystkie nagrody wydawały się być już rozdane, a bisy wyśpiewane okazao sięl, że jest jeszcze jedna niespodzianka – artyści wspólnie zagrali Otwórz me oczy o Panie, jako dziękczynienie za koncert i wspólnie spędzony czas. Trudno to opisać, może więc warto posłuchać?

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fdFN4sIjI1A&feature=player_embedded[/youtube]

 

Foto i relacja: Mateusz Stolarski

Za: festiva.chrzescijanskiegranie.pl