Fisheclectic – Koncert

Fisheclectic – Koncert

20 marca, 2023 0 przez Magda Krakowiak

 


Katolickie Centrum Kultury z wielką radością zaprasza wszystkich fanów Fisheclectic, na koncert pt.“Jestem, bo TY JESTEŚ”! Ten popularny i lubiany zespół zachwyci nas pięknem delikatnych brzmień oraz głębią tekstów. Tekstów pełnych uwielbienia i prośby. To wspaniała okazja, by zakosztować muzycznej, wspólnotowej modlitwy, która porusza serca. A także kieruje nasze myśli, do Tego, który jest najważniejszy – do Boga. Celebrujmy razem radość Zmartwychwstania i zachwyt nad Bożym Miłosierdziem!


“Jestem, bo TY JESTEŚ”:

DATA: 16 kwietnia 2023 r. godz.: 17:00.

MIEJSCE: Dobre Miejsce, Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

(MIEJSCA NIENUMEROWANE – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA)

BILETY: 60 zł – dostępne on-line na Evenea KUP BILET a także stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B).


O ZESPOLE:

Po latach zdobywania muzycznych doświadczeń oraz współpracy z innymi zespołami, małżeństwo dwojga muzyków: Joanny Kupczyńskiej – wokalistki i autorki piosenek oraz Łukasza Kupczyńskiego – poety, rysownika, kompozytora i multiinstrumentalisty, zdecydowało się stworzyć własny autorski projekt. Była to miłosna opowieść muzyczna, inspirowana Pieśnią nad Pieśniami. Płyta pt. „Wejdź” wydana w 2012 roku, z utworami takimi jak “Pieczęć”, “Popatrz na mnie”, czy “Ukochana”, zdobyła serca słuchaczy. Oddziałuje ona na odbiorców swoją głębią przekazu, oryginalnymi wokalami i niepowtarzalnym stylem muzycznym. Jest to styl z pogranicza dream indie pop i akustycznego folk.Niedługo potem, małżeństwo rozwinęło swój studyjny projekt muzyczny, zapraszając do współpracy gitarzystę, Michała Dziubę i rozpoczynając działalność koncertową. Mimo zaledwie trzyosobowego składu, udało się przełożyć wielowarstwowe utwory na wersje live. Wszystko dzięki niebanalnej wyobraźni i multi-instrumentalnemu talentowi muzyków. Przykładowo, sam Łukasz Kupczyński podczas koncertu gra na 8 instrumentach (kontrabas elektryczny, mandola, mandolina, skrzypce, banjo, gitara basowa, komputery i instrumenty klawiszowe).

Trzy lata po wydaniu pierwszej płyty, w 2015 roku pojawił się drugi, tym razem dwujęzyczny album Fisheclectic pt. „Biorę Ciebie”. To na nim pojawiły się utwory „Chcę widzieć Cię” i Ucisz się.


W 2018 roku muzycy wydali kolejny autorski album pt. „Jeszcze Nie Znikaj”. Był on prezentowany w wielu audycjach muzycznych m.in. Markomanii – autorskiej audycji Marka Niedźwieckiego w radiowej trójce, w Muzyce Dobrego Słowa radia czwórka, w audycji Scena i Sława radia Opole i wielu innych. A płyta pojawiła się na półkach wszystkich salonów Empik.To co miało być jednorazowym wyrażeniem twórczej ekspresji, stało się muzyczną i duchową misją zespołu. Dziś Fisheclectic dociera do serc tysięcy słuchaczy, ceniących szczerość przekazu i nietuzinkowy, eklektyczny styl muzyczny.


Piosenki zespołu słuchane są w 61 krajach świata i mają ponad 12 milionów odsłon w serwisie YouTube. Zespół gościł na festiwalach muzycznych takich jak SLOT Art FestiwalSong of Songs FestivalŁawka Festiwal, grał koncerty w kościołach i na rynkach, w domach pomocy społecznej, jak i na deskach teatrów i filharmonii, klubów muzycznych i domów kultury, w kraju i za granicą. Wciąż tworzy nowe utwory, a także obecnie pracuje nad swoją nową płytą.


Dyskografia:

Fisheclectic „Wejdź” 2012

Fisheclectic „Biorę Ciebie” 2015

Fisheclectic „Jeszcze nie Znikaj”” 2018