Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023 już za miesiąc!

Festiwal Chrześcijańskie Granie 2023 już za miesiąc!

24 marca, 2023 0 przez m.guzek

Już po raz XII odbędzie się Festiwal Chrześcijańskie Granie. Wydarzenie promujące młodych artystów odbędzie się ponownie w Dobrym Miejscu. Tegoroczna impreza będzie towarzyszyć Targom Wydawców Katolickich.

White Deer, Sylwia Piotrowska, TELEO, Zespół NSA i Redhead Hero to debiutanci, którzy powalczą o zwycięstwo podczas XII edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Wydarzenie odbędzie się w Dobrym Miejscu przy ul. Dewajtis 3. Start koncertu, który odbędzie się 23 kwietnia, zaplanowano na 16.00.

– Do finału awansowało pięcioro wykonawców wywodzących się z najróżniejszych nurtów muzyki. A więc od popu, po brzmienia współczesne – mówi Michał Guzek, twórca Festiwalu – To, co mnie w tym roku zaskakuje, to to, że sporo z tych wykonawców, ma już na swoim koncie konkretne osiągnięcia, np. tytuł piosenki tygodnia w danej stacji radiowej itp.. To pokazuje, że ich muzyka nie tylko podoba się odbiorcom, ale reprezentuje również dobrą jakość, pod względem technicznym – dodaje.

Oprócz artystów, którzy wezmą udział w konkursie, na scenie festiwalowej pojawią się: Sezon na Czereśnie (laureat Festiwalu z 2022r.) oraz BeU (zwycięzca Non Stop CCM). 

– Kilkaset osób w tym roku pojawi się w Dobrym Miejscu. Dzięki transmisji obejrzy nas kilka tysięcy osób. Mamy nadzieję, że w tym roku poprzez stronę:  www.fabrykakoncertow.com.pl  będzie to rekordowa liczba. – mówi Michał Guzek, twórca Festiwalu – aby mogło to się wydarzyć serdecznie zapraszamy do zaproszenia jak najwięcej osób na festiwal np. przez www.facebook.com . – dodaje.

 

Wydarzenie jest organizowane przez  „Chrześcijańskie Granie” ,  Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce”  i  Agencję Koncertową “PROTOCULTURE” . W tym roku Festiwal odbywa się w ramach XXVIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie, które będą trwały od 20 do 23 kwietnia.

Chrześcijańskie Granie to największy i najbardziej zróżnicowany festiwal promujący młodą scenę muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Jest on organizowany od 2011 roku. Wydarzenie ma zawsze miejsce w Warszawie, m. in. na scenie Areny Ursynów, w Parku Sowińskiego czy w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce.

Do tej pory, podczas Chrześcijańskiego Grania, zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów z całego kraju. Wśród nich można wymienić takich debiutantów, jak: Muode Koty, Soudarion, StronaB, Albo i Nie, ale także gwiazdy muzyki z dobrym przesłaniem:  Gospel Rain ,  Antonina Krzysztoń ,  Arkadio  czy  ks. Jakub Bartczak .

Bilety na XII edycję Festiwalu Chrześcijańskie Granie dostępne są na: 
https://biletyna.pl/koncert/Festiwal-Chrzescijanskie-Granie