Muzyka chrześcijańska – najlepiej sprzedające się płyty 2017 [zestawienie]

Muzyka chrześcijańska – najlepiej sprzedające się płyty 2017 [zestawienie]

3 lutego, 2018 Wyłącz przez mateo

Muzyka Chrześcijańska: najlepsza sprzedaż 2017

Kto był najbardziej popularnym artystą w roku 2017? Rozpoczynamy cykl podsumowań – dzisiaj poznacie najlepiej sprzedające się płyty roku 2017. A było w czym wybierać, na rynku ukazała się rekordowa ilość tytułów. Większość z nich bardzo dobrych! Zobaczcie sami! 

Zobacz też: Płyta Roku 2017 – ruszyło głosowanie!

 

Zeszły rok  był obfity w dobre wydarzenia, spotkania i płyty.  To właśnie od nich chcemy zacząć. Co najlepiej sprzedawało się w Chrześcijańskim Graniu? Jakich artystów wybieraliście? I czy był to dobry rok dla muzyki chrześcijańskiej? Na początek nasze zestawienie najlepiej sprzedających się płyt CCM w 2017. A już w najbliższych dniach poznacie co naszym uchem było najciekawszym wydarzeniem roku. Poznacie też najciekawsze premiery 2017.

 

Pod względem płytowym 2017 rok był wyjątkowy! Ukazało się ok. 40 nowych krążków. Takiego wysypu na polskim rynku CCM nie było od wielu lat! Czy to oznacza, że następuje rozkwit muzyki chrześcijańskiej? A może po prostu to przypadek? Lista, którą znajdziecie poniżej składa się z tytułów nowych i starych – po 3 latach “Effatha” Magdy Frączek została zdetronizowana, a podium pojawiły się 3 nowości: “SKARB” Antoniny Krzysztoń, “Przemiana” zespołu Nazaret (debiut!) i dłuuugo oczekiwany międzynarodowy projekt Marcina Pospieszalskiego “Deacalogue / Dekalog”.

 

Naszym zdaniem widać, że wiosna dla tej muzyki nadal trwa i rozwija się. Wiele zespołów coraz profesjonalniej podchodzi do tworzenia i wydawania muzyki (TAU, Muode Koty, Mate.O), a jednocześnie wciąż pojawiają się nowe zespoły (Gabriela Blacha, Elim, Kasia Kiklewicz), albo znani i lubiani rozpoczynają karierę solową, jak np. Agnieszka Musiał z płytą “błogo”.

 

MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA 2017 – najlepsza sprzedaż (TOP 15):

 

1. Antonina Krzysztoń – SKARB (CD) [KUP]
2. Nazaret – Przemiana (CD) [KUP]
3. Decalogue / Dekalog (CD) [KUP]
4. Mate.O / TU – Król Wszechświatów (CD) [KUP]
5. Agnieszka Musiał – błogo (CD) [KUP]
6. Małe TGD – Góry do góry (CD) [KUP]
7. GOSPEL RAIN – OGIEŃ – (CD) [KUP]
8. Magda.lena Frączek – Effatha (CD) [KUP]
9. Golgota Młodych – Hymny (CD) [KUP]
10. ŚDM 2016 – koncert uwielbienia KOLORY (2xCD + DVD) [KUP]
11. Arka Noego – Wyjątkowy Osioł (CD) [KUP]
12. Basia Włodarska i Kwartet Smyczkowy Anova – KOLĘDY (CD) [KUP]
13. Promienie Ciszy (CD) [KUP]
14. niemaGOtu (CD) [KUP]
15. Owca – Chwały (CD) [KUP]

 

Polecamy dobre płyty w naszym sklepie >>>

 

Zestawienie powstało na podstawie sprzedaży płyt w sklepie Chrześcijańskie Granie (www.chrzescijanskiegranie.pl) w okresie 1.01.2017 – 31.12.2017.

 

Zapraszamy na: Jazzowe walentynki w Dobrym Miejscu (13 lutego 2018)

Walentynki 2018 Warszawa, Dobre Miejsce, koncert