“Jakubowy Dar” – płytowy debiut Gabrieli Blachy dostępny w Chrześcijańskim Graniu!

“Jakubowy Dar” – płytowy debiut Gabrieli Blachy dostępny w Chrześcijańskim Graniu!

7 grudnia, 2017 Wyłącz przez mateo

Kolejny debiut na naszych półkach – “Jakubowy dar” to ciepła, pełna jazzowej pasji płyta Gabrieli Blachy. Artystka śpiewa o codzienności z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Kupicie ją na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Jakubowy Dar - Okladka„Jakubowy Dar” jest pierwszą autorską płytą Gabrieli Blachy. Singiel z tego krążka, o tym samym tytule, zajmował przez wiele tygodni pierwsze miejsce „Listy z Mocą” Radia RDN Nowy Sącz, a także stał się „częstograjem” Radia Anioł Beskidów z Bielska Białej.

Zobacz: Gabriela Blacha – Jakubowy dar / zapowiedź debiutanckiej płyty [teledysk]

 

Tematem tej płyty jest codzienność artystki, ubrana w muzyczną opowieść – prostą, żywą i radosną. Część muzyczna składa się z bogatej warstwy instrumentalnej, która nadaje całości odpowiedniego kolorytu.

 

Do nagrań zaangażowała 17 muzyków, świetnych wokalistów i instrumentalistów. Dlatego też warstwa muzyczna jest na prawdę bogata i ciekawa. Natomiast pisząc teksty myślała o tym, żeby dać odbiorcy przestrzeń do odniesienia ich do swojego życia – codzienności.

Gabriela Blacha - Jakubowy Dar

Wśród utworów, które znalazły się na płycie, nie zabrakło kompozycji będących dedykacją dla bliskich artystki. Tytułowy „Jakubowy dar” jest muzycznym prezentem na pierwszą rocznicę ślubu z Kubą, mężem Gabrieli. „Mamo” to piosenka o matczynej miłości. Najbardziej wzruszająca kompozycja, „Tato”, to utwór przywołujący wspomnienia o zmarłym tacie artystki, przypominający o niebie – celu ziemskiej wędrówki każdego wierzącego człowieka, w którym spotkamy się z tymi, którzy odeszli.

 

Gabriela Blacha tak mówi o sobie: “Jedną z moich głównych cech charakteru jest nieustępliwość w wymyślaniu czegoś nowego – muzycznego i wcielanie tego w życie. Od najmłodszych lat mój dom rodzinny dom wypełniała muzyka. Otaczając mnie z każdej strony przerodziła się w pasję, którą kontynuuję do dziś. W swoich utworach łączę soul, jazz, gospel, pop, latin i wiele innych.”

 

Spis utworów:

1. Taki dar 4;06
2. Intro- Szukajcie 0;30
3. Szukajcie a znajdziecie 3;44
4. Jakubowy Dar 3;51
5. Tato 4;01
6. Uwierzyć w miłość 3;37
7. Pasterzem moim jest Pan 4;56
8. Mamo 3;42
9. Intro – Serce 0;30
10. Serce mówi mi 3;19
11. Możesz mieć gwiazdy 3;42
12. Nie ja, lecz Ty 3.32