Porozmawiajmy o małżeństwie na serio – Tak na Serio 2017 (3-11 czerwca) [program]

Porozmawiajmy o małżeństwie na serio – Tak na Serio 2017 (3-11 czerwca) [program]

16 maja, 2017 Wyłącz przez mateo

TAK NA SERIO 2017

Już po raz czwarty w dniach od 3 do 11 czerwca będziemy obchodzić Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. W związku z tym ponownie odbędą się spotkania pod hasłem Tak na Serio 2017.

 

W ramach warszawskiej edycji projektu zostały przewidziane konferencje tematyczne. Podczas nich zostaną poruszone tematy takie jak: różnice między kobietą, a mężczyzną i ich wpływ na budowanie relacji, sposoby walki z kryzysem, czy metody leczenia problemów z płodnością. Wśród prelegentów znajdą się między innymi: Monika i Marcin Gomułkowie, autorzy vloga: „Początek Wieczności”, Danuta i Marek Łagodzińscy – małżeństwo z 45-letnim stażem, którzy od wielu lat prowadzą mediacje rodzinne, czy lek. medycyny Jacek Szulc – ekspert w dziedzinie naprotechnologii.

 

Spotkania rozpoczynają się w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, a kończą w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przeznaczone są dla wszystkich: małżonków, narzeczonych, a także osób samotnych. W programie TnS każdy, kto szuka swojego powołania oraz odpowiedzi na nurtujące go pytania, znajdzie coś dla siebie. Dzieje się tak dlatego, że Tak na Serio jest projektem przypominającym, że małżeństwo to powołanie, które proponuje człowiekowi Bóg.

 

„Chcemy prowokować do rozeznawania, do zadawania Panu Bogu pytania: „czy wzywasz mnie do małżeństwa?”, a także do świadomego kroczenia drogą narzeczeństwa jako bardzo ważnego etapu na drodze do NA SERIO wypowiedzianego, sakramentalnego TAK. Zależy nam również na przypominaniu, że sakrament małżeństwa to rzeczywistość, która trwa i dzięki której małżonkowie mają do dyspozycji konkretną moc Pana Boga, by rozwijać łączącą ich miłość” – mówi Ks. Maciej Dalibor, Salwatorianin.

 

Od zeszłego roku inicjatywa coraz bardziej się rozrasta. Konferencji będzie można posłuchać także w Bielsku – Białej, Trzebini i Obornikach Śląskich. Natomiast modlą się z nami tysiące ludzi w Polsce i poza jej granicami tworząc wspólnotę osób proszących Pana każdego dnia w jednej konkretnej intencji np. za zakochanych, rozwiedzionych, kobiety, mężczyzn…

 

Spotkania Tak na Serio odbywają się każdego dnia od 3 do 11 czerwca włącznie w warszawskiej parafii NMP Matki Zbawiciela przy ul. Olimpijskiej 82/84 na Mokotowie. Każda konferencja zostanie poprzedzona Mszą Świętą, podczas których będziemy prosić między innymi za wszystkie małżeństwa, narzeczeństwa, rozwiedzionych, czy osoby samotne. Spotkaniom towarzyszyć będą świadectwa małżeństw oraz zakochanych z różnym stażem, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach w budowaniu relacji na różnych etapach związku.

 

TAK NA SERIO 2017 – PROGRAM:

TAK NA SERIO 2017 - PROGRAM

 

W dniu 10 czerwca odbędą się warsztaty dla par pod nazwą: „Miłość i szacunek na serio”, na które należy wysyłać zgłoszenia drogą mailową na adres: taknaserio@gmail.com. Pozostałe spotkania mają charakter otwarty. Wszystkie informacje na temat wydarzenia dostępne są na profilu facebookowym Tak na Serio. Już dziś serdecznie zapraszamy!