Kuba Kornacki i Trzy Sny kulturalnie… zapowiedź nowej płyty!

Kuba Kornacki i Trzy Sny kulturalnie… zapowiedź nowej płyty!

23 maja, 2017 Wyłącz przez mateo

Kuba Kornacki i zespół Kanaan  długo czekali na możliwość wydania tego materiału. “Trzy sny” to dzieło odmienne od pierwszego krążka “Tato”. Już niedługo będziemy mogli posłuchać (i zobaczyć) w naszych domach!

 

Zespół KANAAN zadebiutował w grudniu 2011. Do tej pory wystąpił m.in. na festiwalu Debiuty 2013 (Nagroda Jury, Nagroda Publiczności), na festiwalu Chrześcijańskie Granie (Złoty Krążek) i na Gospel Festiwal na zamku w Gniewie. Następnie zaprezentowali swój nowy materiał „Trzy Sny”, który niebawem ukaże się na płycie.

 

“Udowadniamy światu, że można być współczesnym artystą, wejść na scenę i… nikogo nie obrazić. Niepojęte! A jednak!” – mówi lider zespołu, Kuba Kornacki.

 

 

I nie są gołosłowni. W przypadku tego zespołu jedno jest pewne, że… nic nie jest pewne. Lider, Kuba Kornacki, wciąż kipi od pomysłów i co chwila sięga gdzie indziej. Wystarczy przesłuchać ich pierwszą płytę („Tato” – 2013), by zachłysnąć tą różnorodnością. Funk, pop, muzyka świata, bossa nova, calypso, jazz, a i zdarzyła się renesansowa ballada – gejzer stylów, gejzer pomysłów. A jeśli ktoś myśli, że w pierwszym krążku Kanaan pokazał całą swoją różnorodność – nic podobnego. O ile w płycie „Tato” można wyczuć przyprawy z całego świata, o tyle ich nowy program „Trzy sny” – to podróż na inną planetę.

 

Wspólnym mianownikiem są znakomici wykonawcy, jazzmani z najwyższej półki w kraju:

Cezary Paciorek (instr. klawiszowe, akordeon),
Maciek Afanasjew (skrzypce),
Grzegorz Nadolny (bas),
Grzegorz Lewandowski (bębny)
Irek Kaczmar (bas,perkusjonalia…)
Mateusz Otczyk (gitara)

Śpiewają: Małgosia Kornacka, Miriam i Piotr Kornaccy, Paulina Grochowska, Oksana Terefenko, Marta Kruczkowska.

 

Kuba Kornacki, spiritus movens zespołu, to zawodowy aktor, absolwent krakowskiej PWST (1997). W 2008 r. odszedł z teatru aby poszukiwać nowej drogi. Od tamtej pory mówi ze sceny własnymi słowami – i ciągle o tym samym: o Bożej Miłości. Po latach spędzonych na scenie, gdzie temat Boga niemal stał się tematem tabu, ciągle na nowo odkrywa, że właśnie Boża Miłość może być najwspanialszym, wciąż bijącym źródłem artystycznych inspiracji.

 

„Nowy repertuar to bardzo intymna duchowa podróż. Słuchacze na pewno znajdą w niej bez trudu ślady moich muzycznych fascynacji: Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Sting, Adam Nowak i zespół Raz Dwa Trzy – to artyści, których wrażliwość i wyobraźnia są tą krainą, w której najlepiej się czuję. Teksty, zdaniem niektórych, „mają uzasadnioną pretensję do bycia poezją”. Ale nie jest to poezja tkliwa. Ktoś stwierdził, że „trafia go ona prosto w serce i wypływa oczami”. Mam nadzieję, że właśnie taka ona jest. Do-tkliwa.”  – Kuba Kornacki