Pasterzem moim jest Pan – trzeci singiel Gabrieli Blachy [teledysk]

Pasterzem moim jest Pan – trzeci singiel Gabrieli Blachy [teledysk]

19 kwietnia, 2017 Wyłącz przez mateo

Na kanale Gabrieli Blachy pojawił się trzeci singiel zapowiadający debiutancką płytę wokalistki. Tym razem gliwicka artystka sięgnęła po tradycyjną pieśń „Pasterzem moim jest Pan”.

 

Nawiązujący do treści Psalmu 23 utwór „Pasterzem moim jest Pan”, to kolejna propozycja, która znajdzie się na debiutanckiej płycie Gabrieli Blachy „Jakubowy dar”. Tym razem wokalistka sięgnęła po znaną wszystkim pieśń i nadała jej nowe, nowoczesne brzmienie. Zobacz też: Gabriela Blacha – Jakubowy dar / zapowiedź debiutanckiej płyty [teledysk]

 

– Premiera wideoklipu do piosenki „Pasterzem moim jest Pan” to ostatni przystanek przed premierą płyty „Jakubowy Dar” – mówi Gabriela Blacha. Tym razem sięgnęłam po utwór i treść psalmu, który towarzyszy mi od najmłodszych lat. Słowa te nabierają wyjątkowego znaczenia zwłaszcza podczas Świąt Wielkanocnych. Właśnie dlatego postanowiłam udostępnić go słuchaczom w tym szczególnym czasie – dodaje.

 

„Pasterzem moim jest Pan” to trzeci singiel zapowiadający debiutancką płytę Gabrieli Blachy. Wcześniej ukazały się już wideoklipy do piosenek „Mamo” oraz „Jakubowy dar” – tytułowego utworu z powstającej płyty, będącego osobistą dedykacją dla męża artystki. Do udziału w nagraniach krążka „Jakubowy dar” artystka zaprosiła znakomitych wokalistów i instrumentalistów wywodzących się z Akademii Muzycznej w Katowicach. W utworze „Pasterzem moim jest Pan” towarzyszy jej m.in. 8-osobowy chór i sekcja dęta.

 

Polecamy: Muzyka chrześcijańska – TOP 10 (marzec 2017)

 

W klipie zrealizowanym w rodzinnym mieście wokalistki, Gliwicach, występują jej przyjaciele i znajomi. Autorką choreografii jest Magdalena Włodarczyk. Nagrania singla i pozostałych utworów, które znajdą się na płycie „Jakubowy dar” zrealizowano w gliwickim Studio B1. Premiera krążka „Jakubowy dar” odbędzie się jesienią 2017 roku. Niebawem podana zostanie data i miejsce koncertu, podczas którego zabrzmią wszystkie kompozycje tworzące płytę.

 

Gabriela Blacha-Cupiał

Wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, instruktorka gospel i autorka tekstów. Absolwentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej na kierunku gry na skrzypcach. Liderka kwartetu C.D.N. Pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu „Wesoły wędrownik”, promującego twórczość i działalność pedagogiczną Norberta Blachy. Obecnie przygotowuje się do premiery debiutanckiego krążka „Jakubowy dar”.

Gabriela Blacha - Pasterzem moim jest Pan

Gabriela Blacha - Pasterzem moim jest Pan