Antonina Krzysztoń wydaje nową płytę. “Skarb” już 26 maja w sklepach!

Antonina Krzysztoń wydaje nową płytę. “Skarb” już 26 maja w sklepach!

6 kwietnia, 2017 Wyłącz przez mateo

Antonina Krzysztoń Skarb

Antonina Krzysztoń nagrywa nową płytę! SKARB poświęcona jest pieśniarzom, autorom tekstów i muzyki, którzy kształtowali wrażliwość i warsztat Antoniny Krzysztoń, a jednocześnie mieli olbrzymi wpływ na pokolenie, z którego wyrosła, i uczyli przekazywania za pomocą muzyki tego, co ulotne, dobre i piękne. Premiera zapowiadana jest na 26 maja 2017. 

 

Na krążku usłyszymy 13 utworów, wśród których są kompozycje autorskie oraz piosenki Czesława Niemena, Edith Piaff, Louisa Armstronga, Ewy Demarczyk, Bułata Okudżawy, Jana Kelusa czy Karela Krylla. Płyta jest swoistym podziękowaniem dla tych artystów i przypomnieniem, że każdego z nas kształtują inni ludzie, którzy mają wpływ zarówno na naszą drogę życia, jak i twórczości. Pierwszym singlem z płyty będzie PIEŚŃ WĘDROWCÓW.

 

Zobacz też: Wolnym tempem – premiera teledysku od Agnieszki Musiał [youtube]

 

Antonina Krzysztoń – kompozytorka, autorka tekstów, pieśniarka. Związana z nurtem szeroko pojętej piosenki poetyckiej. Ma na swoim koncie 13 płyt autorskich. Współpracowała m.in. z takimi twórcami, jak: J. Pietrzak, M. Lorenc, M. Pospieszalski, K. Kryll, L. Możdżer, A. Strug. Laureatka m.in. Nagrody Muzycznej Fryderyk przyznawanej przez Akademię Fonograficzną. Płytę zrealizowano przy udziale Narodowego Centrum Kultury. Wydawcą jest Edycja św. Pawła.