Mietek Szcześniak “Jest jeden świat” (YOUTUBE)

Mietek Szcześniak “Jest jeden świat” (YOUTUBE)

7 lipca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

 

Zainspirowani trwającymi obecnie Światowymi Dniami Młodzieży, kierujemy do Państwa głów niezwykły utwór z najnowszej płyty Mietka Szcześniaka, zatytułowanej “NIERÓWNI”, prezentującej kompozycje do wierszy ks. Jana Twardowskiego: „Jest jeden świat”.

 

Szukaj bestsellerów na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Premiera płyty będzie miała miejsce na przełomie października i listopada, ale już teraz chcemy, aby utwór towarzyszył pięknym chwilom, które młodzież z całego świata spędzi w Polsce.

 

Płyta “Nierówni” prezentuje utwory oparte na tekstach księdza Jana Twardowskiego. Jej powstanie było marzeniem Mietka od wielu lat. Zamierzenie artysty było proste: podzielić się wierszami ks. Twardowskiego, przenosząc je z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć , śmiać się i płakać. Niewymuszenie i po prostu – jak to u Twardowskiego.

 

Forma płyty ma w swoim zamierzeniu dodać lekkości i podkreślić to, co ważne dla poety i kompozytora – ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej. Dlatego opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, jej wyraźnych rodzajów: bossanovy, samby, chorinjo, sao.

 

Płyta jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie. Żeby do treści dodać niezłą formę – została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA. Użyte na niej instrumentarium to gitara, bas, fortepian, trzech perkusjonistów, chórki oraz kwartet smyczkowy.