ŚDM 2016 z Emmanuelem – trwają zapisy!

ŚDM 2016 z Emmanuelem – trwają zapisy!

12 maja, 2016 Wyłącz przez m.guzek

plakat_PL_zmŚDM 2016: Przed spotkaniem z  Papieżem Franciszkiem i  młodymi z całego świata w Krakowie, Wspólnota Emmanuel zaprasza młodych w wieku 16-30 lat do wzięcia udziału w Międzynarodowym Forum Młodych w Częstochowie, które odbędzie się w dniach 20-25 lipca 2016 roku. W ramach Forum wystąpi m.in. TGD. Patronat medialny nad wydarzeniem objął sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Podczas pięciu inspirujących dni młodzi będą mogli znaleźć czas, aby spotkać Boga na modlitwie, adoracji, w radosnym uwielbieniu oraz spotkaniu z drugim człowiekiem. Poprzez konferencje, które wygłoszą m.in. Yves Le Saux (francuski duchowny katolicki, biskup Le Mans), Leo Maasburg (kapłan, krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych „Missio” w Austrii), warsztaty i tzw. talent corners każdy będzie mógł znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania oraz odkryć i rozwinąć swoje talenty. Nie zabraknie czasu na zabawę, muzykę i dużo radości! Każdego wieczoru będziemy mogli przeżyć coś wyjątkowego, od koncertu TGD, przez Wieczór Miłosierdzia aż po Wieczór Uwielbienia. W ramach programu przewidziany jest również czas na spotkania w kameralnych grupach, które pozwolą na zawiązanie bliższych znajomości oraz wspólnego odkrywania uroków i głębi czasu spędzonego w Częstochowie.

 

 

 

Po Forum w Częstochowie, Wspólnota Emmanuel zaprasza na wspólne przeżywanie ŚDM w Krakowie. Program, który proponujemy jest skierowany do młodych z całego świata. W dniach 26-28 lipca młodzi będą wspólnie uwielbiać Boga, przeżywać msze święte i słuchać nauczania biskupów głoszących w różnych językach (polskim, angielskim, niemieckim i francuskim). Popołudniami Wspólnota zaprasza do wzięcia udziału w Festiwalu Młodych. Scena, zlokalizowana w centrum Nowej Huty, będzie miejscem koncertów, prezentacji różnych dzieł Wspólnoty, radosnej modlitwy, ale też i cichej adoracji. Wokół sceny stanie kilka dużych namiotów, w których uczestnicy ŚDM i okoliczni mieszkańcy będą mogli porozmawiać przy kawie oraz lepiej poznać charyzmat Wspólnoty Emmanuel. Gospodarzami miejsca będą wolontariusze, którzy przygotowali program kulturalny, sportowy i rozrywkowy, po to by w duchu prostoty i braterstwa wyjść na spotkanie młodym z całego świata.

 

Informacje praktyczne:
Międzynarodowe Forum Młodych- Częstochowa 2016
Czas trwania Forum w Częstochowie: 20-25 lipca 2015
Miejsce wydarzenia: Hala sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4
Opłaty:

95 zł – przy zapisach od 1 maja
40 zł – dla mieszkańców Częstochowy
Opłata zawiera: Zakwaterowanie u rodzin z Częstochowy i okolic, pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie) oraz interesujący program od rana do nocy. Ponadto każdy otrzyma „pakiet uczestnika” zawierający między innymi śpiewnik, torba, identyfikator.
Zapisy trwają do końca maja!
ŚDM w Krakowie
Czas trwania Forum w Częstochowie: 25-31 lipca 2015
Miejsce wydarzenia: okolice placu centralnego, Nowa Huta
Opłaty:
690 zł – kwota stała
Opłata zawiera: Zakwaterowanie, wyżywienie, transport na terenie Krakowa i okolic, ubezpieczenie, plecak pielgrzyma.

Więcej informacji:  http://emmanuel2016.info/
www.facebook.com/EmmanuelForum/
www.emmanuelyouth.net/
www.emmanuel.info.pl